[ATB] Nowości Trimble budowlane

Trimble - maszyny bardziej automatyczne

Data publikacji:

Automatyczne systemy wspomagania pracy urządzeń potrafią w znaczący sposób wpłynąć na wydajność zestawu człowiek-maszyna. Wiedzą o tym również inżynierowie Trimble, którzy opracowali nowe układy kontroli sterowania koparek i spycharek o nazwie Trimble Earthworks, czyli w wolnym tłumaczeniu Trimble Roboty ziemne.

Dążenie do możliwie największej automatyzacji procesów roboczych, to cel większości przedsiębiorstw specjalizujących się w konstrukcji maszyn. Priorytetem jest zwiększenie komfortu pracy, skrócenie czasu trwania oraz poprawienie precyzji jej wykonania. Tak aby zwiększyć wydajność i opłacalność maszyn.
Z podobnego założenia wyszli również projektanci Trimble, autorzy zmodernizowanego systemu kontroli maszyn, takich jak koparki i spycharki. Trimble Earthoworks, bo o nim mowa, to pierwszy w branży budowlanej układ z funkcją automatyki koparek 3D. Producent podkreśla, że tworzenie gładkich poziomych oraz nachylonych powierzchni można wykonać dużo łatwiej i dużo szybciej stosując właśnie Trimble Earthworks. Przewiduje on bowiem przejęcie kontroli nad sterowaniem wysięgnikiem i łyżką, tak aby utrzymywały zadany poziom. W trybie auto operator jest odpowiedzialny za kontrolę drążka.


„Trimble jest pionierem w dziedzinie automatycznego sterowania maszynami. Trimble Earthworks przenosi sterowanie maszynami na wyższy poziom zaawansowania. Udoskonalona platforma na nowo definiuje technologię kontroli maszyn, sprawiając, że jest ona łatwa w użyciu i w przyswojeniu oraz bardziej dostępna dla różnych wykonawców” – twierdzi Scott Crozier, dyrektor marketingu Trimble Civil Engineering and Construction.


Wspomniane przez Croziera cechy, to konsekwencja zainstalowania aplikacji na znanym systemie i opatrzenia jej czytelnym interfejsem. Trimble Earthworks został napisany z myślą o systemie mobilnym Android OS, co znacząco wpływa na możliwości jego zastosowania. Głównie z uwagi na fakt, iż system ten instalowany jest na większości tabletów. Choć tutaj trzeba zaznaczyć, że dedykowanym narzędziem, na którym instalowany może być Earthworks jest tablet Trimble TD520.
Apliakcja służąca do obsługi systemu jest opatrzona kolorowym i bardzo wyraźnym interfejsem. Wszystkie funkcje zostały logicznie rozmieszczone, a konfigurację wyświetlacza można dostosować do swoich potrzeb (kilka możliwych trybów widoku). Trimble Earthowrks umożliwia bezprzewodowe i automatyczne przesyłanie danych między urządzeniem a biurem. Nie ma zatem obawy, że operator pracuje na nieaktualnym projekcie.

BK

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.