Trimble - Profesjonalna Tekla

Trimble - Profesjonalna Tekla

Tekla Structures to rozwiązanie w bogatym portfolio firmy Trimble, którego twórcy skoncentrowali się na zapewnieniu optymalizacji cyklu życia budynków, według zasady Projektuj-Buduj-Eksploatuj (ang. DBO). Oprogramowanie Tekla do modelowania informacji o budynku (BIM), znajduje się w samym sercu projektu, opierając się na swobodnym przepływie informacji, konstruowanych modelach i współpracy.

Tekla Structures to oprogramowanie BIM dedykowane dla producentów prefabrykatów betonowych. Praca z konstruowanymi modelami Tekla minimalizuje kosztowne niespodzianki i przeróbki w produkcji prefabrykatów betonowych. Dzięki intuicyjnym narzędziom producenci prefabrykatów mogą modelować dowolną konstrukcję na najwyższym poziomie szczegółowości i wykorzystywać dane w modelu inteligentnego planowania i kontroli produkcji. Tekla przeznaczona jest do pracy przy modelowaniu, wytwarzaniu i montażu wszystkich typów elementów z paneli ściennych, podłogowych, ram konstrukcyjnych schodów czy złożonych betonowych prefabrykatów.
Pozwala to na skuteczne przygotowywanie projektów, zarówno pod względem czasu, jak i kosztów oraz bezpieczeństwa. Modele Tekla oferują łatwy dostęp do dokładnych danych w celu planowania i kontroli produkcji. Tekla Structures integruje się z wiodącymi systemami automatyzacji produkcji, jak np. Unitechnik i BVBS; oprogramowanie może także współpracować z systemami ERP.

Dla konstrukcji betonowych

Trimble oferuje także specjalnie zaprojektowane rozwiązanie dla wykonawców konstrukcji betonowych. Wykonawcy mogą korzystać z Tekla Structures na każdym etapie procesu projektowania i budowy oraz bezproblemowo używać narzędzi do tworzenia konkretnych modeli, imitujących zachowanie prawdziwego betonu. Ponieważ wszystkie informacje są tworzone w modelu 3D, łatwiej jest dostosować się do zmian w projekcie na etapie przetargu. Wykonawcy stosujący system Trimble Tekla Structures mogą szybko i łatwo modelować oraz wizualizować nawet duże ilości w pełni szczegółowych zbrojeń. Szybkie wykrywanie kolizji umożliwia identyfikację i usuwanie usterek już we wstępnym etapie prac. Pozwala to przewidzieć i uniknąć trudności w procesie instalacji, umożliwiając wykonawcom szybsze zakończenie prac z mniejszą ilością strat.


Reklama
Powiązane artykuły