[ATB] Aktualności Trimble budowlane

Trimble - Z nowościami w Paryżu

Data publikacji:

Podczas kwietniowych targów Intermat firma Trimble pokaże m.in. nowy system sterowania maszyn Trimble Earthworks dla spycharek oraz tablet Trimble T10.

Innowacyjna platforma nowej generacji Trimble Earthworks  działa z intuicyjnym, łatwym do przyswojenia oprogramowaniem dla systemu Android. Nowa konfiguracja systemu kontroli Trimble Earthworks dla spycharek obejmuje podwójne odbiorniki GNSS zainstalowane na szczycie kabiny, co eliminuje maszty i przewody wymagane przy tradycyjnym montażu na lemieszu. Podwójne odbiorniki GNSS są idealne do pracy na stromych zboczach i przy złożonych projektach o małych tolerancjach. Aplikacja do kontroli maszyn Trimble Earthworks działa na 10-calowym (25,7 cm) ekranie dotykowym Trimble TD520 z systemem Android. Kolorowa grafika oraz intuicyjne funkcje uczenia sprawiają, że obsługę oprogramowania można łatwo opanować. Każdy operator może dostosować interfejs do własnego trybu pracy, a szereg konfiguracji widoku umożliwia uzyskanie odpowiedniej perspektywy i maksymalnej wydajności. Earthworks umożliwia bezprzewodowe, automatyczne przesyłanie plików danych pomiędzy maszyną a biurem.
Z kolei Trimble T10 to wytrzymały i uniwersalny tablet, który umożliwia zapis danych terenowych. Służy do wykonywania wszelkich pomiarów terenowych, tyczenia, obliczania kubatury mas ziemnych, a także kontroli powierzchni czy też wykopów wykonanych przez maszyny. Odporne na pył i trudne warunki atmosferyczne urządzenie wyposażone jest w czytelny wyświetlacz 10,1 cala, aktywowany palcem, rysikiem lub rękawiczką do ekranu dotykowego. Tablet Trimble T10 używany z oprogramowaniem Trimble SCS900 Site Controller Software jest dobrze predystynowany do prac polowych, w tym do pomiarów i weryfikacji poziomu terenu oraz obiektów w terenie, do obliczania objętości materiału, monitorowania i prowadzenia kontroli jakości prac ziemnych i utwardzania, synchronizacji danych projektowych i rzeczywistych. Kierownicy placów budowy mogą używać Tabletu Trimble T10 z oprogramowaniem SitePulse do planowania, nawigacji na placu budowy i raportowania, poprawiając komunikację pomiędzy terenem a biurem, umożliwiając prace nad projektem większej ilości osób w jednym czasie.

Grzegorz Antosik

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.