[ATB] Budownictwo

Trump chce wzmocnić produkcję stali i żelaza w USA

Data publikacji:

Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie mające na celu wzmocnienie amerykańskiego przemysłu stalowego i żelaznego.

Rozporządzenie, które podlega amerykańskiej ustawie Buy American Act, ma na celu doprowadzenie wyprodukowanej w USA ilości stali i żelaza wykorzystywanej w rządowych projektach infrastrukturalnych do 95% - w stosunku do obecnego poziomu 50%.

Mówi również, że ilość amerykańskich komponentów w produktach wytwarzanych w USA powinna wzrosnąć z 50 do 75%.

Silne preferencje w zakresie krajowych zamówień na projekty infrastrukturalne finansowane przez władze federalne mają kluczowe znaczenie dla zdrowia krajowego przemysłu stalowego i pomogły stworzyć miejsca pracy w produkcji i zbudować amerykańską infrastrukturę - powiedział Thomas Gibson, dyrektor generalny Amerykańskiego Instytutu Żelaza i Stali.

Ten ruch może być ciosem dla Kanady - kraj jest największym dostawcą stali do USA. Według Kanadyjskiego Stowarzyszenia Producentów Stali prawie 90% jego stali jest eksportowane do USA.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.