[ATB] Budownictwo

Trwa budowa kolejnej obwodnicy Jędrzejowa

Data publikacji:

Trwa budowa obwodnicy Jędrzejowa na odcinku od drogi krajowej numer 78 do drogi wojewódzkiej numer 768. Budowa ma odciążyć od ruchu tranzytowego (z i w kierunku Kazimierzy Wielkiej oraz Chmielnika) południowo-wschodnią część Jędrzejowa oraz jego centrum.

Data zakończenia prac wyznaczona jest na 2 czerwca 2020 roku. O zaawansowaniu prac powiedział zastępca dyrektora do spraw Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, Karol Rożek.

Trwa budowa obwodnicy Jędrzejowa na odcinku od drogi krajowej numer 78 do drogi wojewódzkiej numer 768.

Jak czytamy na stronie poświęconej inwestycji: obwodnica rozpoczyna się na drodze krajowej numer 78, w odległości około 600 metrów od połączenia drogi krajowej numer 78 z ekspresową drogą krajową numer 7. Według wstępnych założeń obwodnica pobiegnie nowym śladem poza granicami miasta Jędrzejów i po około 2,5 kilometrach włączy się do istniejącego śladu drogi wojewódzkiej numer 768.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie także liczący około 3 kilometry odcinek drogi wojewódzkiej numer 768 w stronę Kazimierzy Wielkiej, do skrzyżowania z drogą powiatową numer 0170T w miejscowości Łysaków.

Całkowita wartość projektu to 25 882 915,91 złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to 19 378 336,90 złotych.

Źródło: echodnia.eu

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.