[ATB] Aktualności ATG

Trzecia fabryka w Indiach

Data publikacji:

Alliance Tire Group, firma należąca do grupy Yokohama, ogłosiła, że wybuduje nowy zakład produkcyjny w Atchutapuram Industrial Park, znajdującym się w Andhra Pradesh w Indiach. Wydajność nowej fabryki oszacowano na 55 ton dziennie. Rozpoczęta w III kwartale br. budowa ma zakończyć się w I kwartale 2023 r. - łączny koszt inwestycji to 165 mln USD.

ATG posiada obecnie dwa zakłady produkcji opon w Indiach - fabryka w Dahej (w stanie Gujarat) i w Tirunelveli (w Tamil Nadu). Fabryki te produkują wszystkie trzy główne marki opon ATG - Alliance, Galaxy i Primex, które znajdują zastosowanie w maszynach rolniczych, budowlanych, przemysłowych i leśnych.

W związku z rosnącym globalnym popytem, Yokohama Rubber rozpoczęła w lutym 2018 r. projekt zwiększenia mocy produkcyjnych swojej istniejącej linii w zakładzie ATG w Dahej. Po zakończeniu projektu, zdolność produkcyjna została zwiększona 1,6-krotnie. Jednak oczekiwania co do dalszego wzrostu popytu na opony do segmentu pozadrogowego doprowadziły ATG do podjęcia decyzji o budowie zupełnie nowego zakładu.

Atchutapuram Industrial Park w Andhra Pradesh znajduje się w pobliżu portu w Visakhapatnam, co sprawia, że jest to korzystne miejsce do produkcji opon na eksport. Łączna powierzchnia zakładu wynosi ok. 320 tys. m², co daje dużo przestrzeni na przyszłą rozbudowę.

Nowy zakład w Indiach rozszerzy globalną sieć produkcji opon off-highway Grupy Yokohama do 8 zakładów w 4 krajach, w tym po 3 w Indiach i Japonii oraz po 1 w Izraelu i Wietnamie. Dzienna zdolność produkcyjna Grupy Yokohama na świecie w zakresie opon do jazdy terenowej wzrośnie do 480 ton.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.