[ATB] Budownictwo

UE musi ograniczyć emisje z budynków do 2050 roku

Data publikacji:

Belgijski niezależny komitet doradczy Building Performance Institute Europe (BPIE) opublikował przewodnik dla państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) na temat wdrożenia zmienionej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) 2018/844.

Dyrektywa EPBD jest umową między państwami członkowskimi UE dotyczącą ograniczenia emisji dwutlenku węgla (CO2) z budynków do 2050 roku.

Pakiet „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków” doprowadził do przeglądu dyrektywy EPBD, która obecnie wyznacza wyraźny kierunek pełnej dekarbonizacji europejskich zasobów budowlanych do 2050 r. Zmiany obejmują również długoterminowe strategie renowacji i inwestycji, inteligentne wskaźniki gotowości i paszporty renowacji budynków.

Zmieniona dyrektywa EPBD wejdzie w życie w 2020 r., a rządy krajowe muszą teraz wdrożyć w tym celu przepisy i systemy wsparcia.

Organizacja non-profit, BPIE, która koncentruje się na niezależnej analizie i rozpowszechnianiu wiedzy w celu wspierania tworzenia polityki opartej na faktach, powiedziała, że ​​państwa członkowskie UE muszą działać, zanim zmieniona dyrektywa EPBD zostanie transponowana do prawa w marcu 2020 roku.

Organizacja poinformowała, że jej raport „Budynki przyszłościowe dla wszystkich Europejczyków - przewodnik po wdrażaniu dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków" omawia różne aspekty dyrektywy i zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi, które państwa członkowskie mogą wykorzystać, aby sprostać wyzwaniom związanym z dekarbonizacją.

Według think-tanku, poprawa efektywności europejskich zasobów budowlanych jest niezbędna, jeśli mają być dotrzymane obietnice dotyczące porozumienia paryskiego.

BPIE powiedział, że efektywne i technicznie wyposażone inteligentne zasoby budowlane będą podstawą dekarbonizacji systemu energetycznego.

Źródło: Construction Europe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.