[ATB] Aktualności

Układarka klasy mini F80W

Data publikacji:

Niemiecka firma Dynapac z siedzibą w Wardenburgu jest częścią grupy Fayat. Dynapac jest wiodącym dostawcą zaawansowanych technicznie walców do gruntu i asfaltu, lekkich urządzeń i rozściełaczy.

W 2018 r. w ofercie producenta pojawiła się układarka klasy mini - model F80W, która dzięki swoim kompaktowym gabarytom, łatwości obsługi i dużym możliwościom podczas manewrowania idealnie sprawdza się w ciasnych przestrzeniach zapewniając wydajną pracę.

Model F80W wyposażony jest w podgrzewany gazem (LPG) stół wibracyjny V1300V i umożliwia układanie gładkich i dobrze zagęszczonych powierzchni, których nie można wykonać ręcznie np. ścieżek rowerowych, kanałów, przesmyków itp. Nagrzewanie elementów roboczych odbywa się w 15 minut.

Hydraulicznie rozsuwana listwa wibrująca, seryjnie została wyposażona w reduktory, przez co można uzyskać szerokości robocze w zakresie od 0,25 do 1,3 m, opcjonalnie dostępne jest też przedłużenie do 1,65 m. Prędkość układania nawierzchni wynosi maksymalnie 25 m/min, a teoretyczna wydajność układania materiału to 35 t/h. Układarka posiada chłodzony powietrzem silnik Hatz 1B40 o mocy 6,3 kW oraz pojedynczy, odwracalny przenośnik sterowany automatycznie z wyłącznikiem krańcowym i zaworami przepływowymi.

Dynapac F80W jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, deska rozdzielcza jest czytelnie zaprojektowana. Rozmieszczenie elementów sterujących służących do ustawiania grubości układanej warstwy i dozowania materiału pozwala na precyzyjną i wygodną pracę także w wąskich przestrzeniach. Wewnętrzny promień skrętu wynosi tylko 950 mm. Opcjonalne wyposażenie układarki zawiera podwójne koła, dodatkowe oświetlenie LED ślimaka oraz skrobak przedniego koła.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.