[ATB] Aktualności

Umiarkowany spadek, ale nastroje wciąż na plusie

Data publikacji:

W maju 2023 r. nastroje w branży budowlanej uległy umiarkowanemu pogorszeniu, ale wyraźnie utrzymują się w pozytywnym obszarze. Zdecydowana większość ankietowanych firm nadal informuje o wzroście sprzedaży na rynku europejskim.

    Umiarkowany spadek, ale nastroje wciąż na plusie

Jednak umiarkowany spadek liczby zamówień sugeruje, że cykl może zbliżać się do końca. Portfel zamówień stopniowo wraca do bardziej normalnych poziomów. Jeśli chodzi o rynki, Ameryka Północna pozostaje zdecydowanie najbardziej optymistyczna pod tym względem.

Z kolei na kontynencie europejskim oczekiwania wobec Niemiec, Francji i rynków skandynawskich są bardzo pozytywne. Producenci są też coraz bardziej optymistycznie nastawieni do rynku tureckiego. Przemieszczając się dalej na wschód, założenie, że rynek chiński mógł osiągnąć dno, nie wydaje się materializować, a europejscy producenci nie są entuzjastycznie nastawieni do tego rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.