[ATB] Technika

Uniwersalna maszyna od New Hollanda

Data publikacji:

Koparko-ładowarki New Holland są maszynami uniwersalnymi. Dzięki możliwości montażu dodatkowego osprzętu ich funkcje obejmują kopanie, ładowanie, podnoszenie, chwytanie, przenoszenie, sadzenie, wiercenie otworów w gruncie itd. Szeroki zakres wykonywanych zadań, a także duża możliwość wyboru specyfikacji rekomendują je do prac w rolnictwie, ogrodnictwie, budownictwie i utrzymania infrastruktury miejskiej.

Zastosowaną jednostką napędową koparko-ładowarek ze znakiem New Holland jest czterocylindrowy silnik FTP Industrial F5H o pojemności 3,4 l i mocy 98 lub 111 KM, zgodny z normą emisji spalin Stage IVB. Kompaktowy system oczyszczania spalin  HI-eSCR łączy sprawdzone rozwiązania selektywnej redukcji katalitycznej z recyrkulacją gazów wydechowych. Koparko-ładowarki posiadają także zabezpieczenie wyłączające silnik w przypadku niskiego ciśnienia oleju i wysokiego ciśnienia chłodziwa lub niskich temperatur oleju przekładni. Silnik ten znany jest ze sprawdzonych już ciągników New Holland T5. Wyposażony jest także w zaawansowany system sterowania przepustnicą. Operator ma do dyspozycji 3 ustawienia przepustnicy: łagodne, normalne i szybkie, których wybór zależy od charakterystyki bieżącego zadania. Konstrukcja koparko-ładowarek oparta jest na pełnej ramie spawanego automatycznie podwozia, zapewniającej wysoką wytrzymałość i optymalny rozkład naprężeń, miejsca ich występowania są dodatkowo wzmocnione płytami.

W kwestii przenoszenia napędu New Holland oferuje przełączany napęd na 2 lub 4 koła oraz przekładnię Powershuttle lub automatyczną PowerShift. Mechaniczna 4-biegowa przekładnia Powershuttle jest idealna w sytuacji, gdy częściej wykorzystuje się ramię koparki. Jest niezawodna i łatwa w użyciu. Do jej obsługi przeznaczona jest montowana w podłodze dźwignia z elektrohydrauliczną kolumną sterowania do przełączania biegów do jazdy w przód i do tyłu. Automatyczna czterobiegowa przekładnia PowerShift oferuje do wyboru napęd na 2 lub 4 koła. Jest idealnym wyborem podczas różnorodnych zastosowań z użyciem przedniej ładowarki. Dźwignia zmiany biegów montowana jest na kolumnie kierownicy i umożliwia płynne sterowanie prędkością. Na wyróżnienie zasługuje też model B115, który daje możliwość kierowania 2 czy 4 kołami oraz jazdy ukosem.

Wygodnie w kabinie

Kabina operatora zapewnia dużo miejsca, doskonałą ergonomię i widoczność podczas pracy. Rura wydechowa została przesunięta na prawą stronę i umieszczona na wysokości słupka, przez co nie zakłóca pola widzenia. Wyposażenie kabiny obejmuje system ogrzewania i wentylacji, pakiet oświetlenia roboczego, osłony przeciwsłoneczne, uchylne tylne okno czy wielofunkcyjny dżojstik o sterowaniu proporcjonalnym. Poziom hałasu wewnątrz kabiny osiąga maksymalnie 77 dB(A).

Koparko-ładowarki New Holland oferowane są z różnymi konstrukcjami pomp hydraulicznych: pompą z dwoma kołami zębatymi o maksymalnym przepływie 156 l/min i maksymalnym ciśnieniu roboczym 205 barów lub z pompą o zmiennej wydajności od 6 do 165 l/min i maksymalnym ciśnieniu roboczym 205 barów. Dodatkowo dostępny jest również pomocniczy obwód hydrauliczny, który zasila np. młoty hydrauliczne i świdry.

Koparko-ładowarki New Holland zapewniają wysoką wydajność, maksymalny udźwig od 3,07 do 3,5 t i wysokość podnoszenia do 3,5 m. Standardowe ramię koparki pozwala osiągnąć głębokość kopania 4,6 m, można ją jednak zwiększyć do 5,78 m. New Holland ma również bogaty wybór wyposażenia. Należy tutaj wymienić: łyżki „4 w 1” lub „6 w 1”, układ przesuwu osprzętu koparki - mechaniczny lub hydrauliczny, fotel z pneumatycznym zawieszeniem Deluxe, a także klimatyzację. Konstrukcja maszyn New Holland ułatwia także ich konserwację i serwisowanie. Wszystkie kluczowe punkty smarowania ładowarki i ramienia koparki są dostępne z poziomu gruntu, jednoczęściowa maska daje pełny dostęp do silnika i innych ważnych podzespołów, a okresy serwisowe przewidziano na 600 i 1000 mth.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.