[ATB] Technika GeneracPramac

Urządzenia na plac budowy

Data publikacji:

Grupa Generac, do której należy m.in. funkcjonująca od 1966 r. włoska firma Pramac, jest jednym z wiodących na świecie producentów generatorów prądu, wież oświetleniowych oraz urządzeń do tłumienia pyłu. O skali działalności najlepiej świadczy poziom przychodów przekraczający 2 mld dolarów rocznie.

Zobacz także: Blisko rekordu zamówień w Doosan Bobcat

Do gamy produktów Pramac dedykowanych dla biznesu mobilnego dołączyła właśnie nowa seria generatorów GPW skonstruowana po to, aby zapewnić użytkownikom niezawodność, trwałość, łatwość obsługi i szybkie serwisowanie.

Seria generatorów GPW zawiera pakiet funkcji, które przekonują do uniwersalności tych jednostek. Producent oferuje bowiem dwie wersje agregatu - cichą i bardzo cichą, różne pojemności zbiornika paliwa, który zapewnia autonomię pracy od 8 do 24 h, czy też rozmaite panele sterowania - manualne, automatyczne lub do pracy równoległej z opcją zdalnej sygnalizacji i kontroli. Poza tym do dyspozycji użytkownika jest rozszerzona lista opcji zwiększających poziom bezpieczeństwa i ochrony agregatu.

Dobrze oświetlone

Od 1997 r. spółka z grupy Generac - Generac Mobile Product - zajmuje się produkcją wież oświetleniowych. Dziś firma ta dopracowała się najszerszej gamy produktów tego typu na rynku. Wysokojakościowe produkty charakteryzują się dużą wydajnością, predestynującą do pracy również w najtrudniejszych warunkach. Asortyment ten jest podzielony na 3 linie produktowe: zieloną, mobilną i stacjonarną, w łącznej liczbie 20 modeli, podzielonych z kolei na 43 warianty, które powinny zaspokoić wszelkie potrzeby klienta.

W tej ofercie warto zwrócić uwagę na nową mobilną wieżę oświetleniową V20 Hyper, wyposażoną w 4 wysokowydajne lampy o mocy 320 W każda, zapewniającą ponad 140 h pracy i jeden z najniższych poziomów głośności w branży - jedynie 58 dB(A) z odległości 7 m. Wersja Hyper jest wyposażona w unikalne na rynku reflektory z technologią Omnia LED. Technologia ta pozwala na kierowanie świateł w każdym kierunku - efektem tego jest oświetlenie w zakresie 360°. Dodatkową zaletą jest możliwość zamówienia opcji – AntyGlare – jest to opcja pozwalająca uniknąć efektu oślepiania – Bardzo dobre rozwiązanie dla firm budujących drogi, choć nie tylko.

Na wojnie z pyłem

Firma Generac Mobile Product ma w swojej ofercie również interesujące urządzenia z serii Dust Fighter umożliwiające redukcję zapylenia. Systemy tłumienia pyłu Generac Mobile Product znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak: rozbiórki, kopalnie, tłumienie zapachów na wysypiskach śmieci, produkcja lub recykling kruszywa czy naprawy środowiskowe.

Używając tradycyjnego systemu tłumienia pyłu za pomocą węża z wodą, można uzyskać cząsteczki wody o średnicy 1000 µm - cząsteczki te nie są w stanie wychwytywać cząstek pyłu o średnicy 80 µm. Ponadto strumień wody przechodzi przez chmurę pyłu, nie neutralizując go całkowicie. Natomiast stosując urządzenia Dust Fighter, można otrzymać cząsteczki rozpylonej wody o średnicy 50-150 µm, które mogą łatwo łączyć się z cząstkami pyłu o tych samych wymiarach i następnie spadać na ziemię. Rozpylona woda jest w stanie całkowicie pokryć powstałą chmurę pyłu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 10/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.