[ATB] Aktualności

Vegas Opony - Znamy się na naprawach

Data publikacji:

Radomska firma Vegas Opony to dobrze znany w branży specjalista w zakresie napraw oraz obsługi serwisowej opon przemysłowych. Firma stawia przy tym na innowacyjne technologie - dla przykładu jest prekursorem na rynku polskim napraw na gorąco w technologii TAP RAP, umożliwiającej naprawę największych i najbardziej skomplikowanych uszkodzeń bocznych i czołowych w oponach radialnych i diagonalnych.

Firma Vegas Opony świadczy pełen zakres usług serwisowych (stacjonarnych i mobilnych) każdego typu ogumienia - opon przemysłowych, rolniczych, ciężarowych i osobowych. Serwis stacjonarny wykonuje m.in. naprawy na zimno i na gorąco, montaż/demontaż i wyważanie opon, sezonową wymianę oraz przechowywanie opon i kół, a także pogłębianie bieżnika opon ciężarowych. Warto dodać, iż serwis wyposażony jest również m.in. w prasę hydrauliczną do montażu opon przemysłowych superelastycznych (pełnych) do wózków widłowych. Oczywiście nie da się zaspokoić potrzeb rynku bez jednostek mobilnych, które wykonują montaże i demontaże bezpośrednio w miejscu pracy maszyny. Vegas Opony dysponuje samochodami serwisowymi w pełni wyposażonymi do obsługi opon wielkogabarytowych, dostępnymi 24 h na dobę na terenie całego kraju. – Na naprawach opon znamy się jak mało kto w Polsce. Bardzo często jesteśmy zmuszeni wkraczać do akcji, po tradycyjnych niezbyt fachowych i nieskutecznych naprawach – twierdzi Małgorzata Kowalczyk, współwłaścicielka firmy Vegas Opony.
Usługi firmy obejmują również wypełnianie kół płynem dociążającym, co zwiększa masę maszyny, poprawiając jej stabilność i trakcję w trudnym terenie, a także płynem uszczelniającym (zabezpieczenie opony w strefie bieżnika przed ubytkiem powietrza podczas przebicia) i w wypadku kół pneumatycznych - elastomerem, zabezpieczającym opony przemysłowe narażone na częste uszkodzenia, zapewniającym możliwość ich użytkowania aż do całkowitego zużycia się bieżnika. – Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie i o wysokiej jakości. Nieustannie podnosimy kwalifikacje naszych pracowników - specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w branży opon i certyfikaty światowych producentów technologii napraw - Tap-Rap Tyre Repairing System, Monarch Vulcanising Systems, Rema Tip Top Stahlgruber, a także certyfikat potwierdzający obsługę serwisową producenta opon przemysłowych OTR - Goodear Dunlop Tires Polska – przekonuje Małgorzata Kowalczyk.

Naprawa na gorąco

Znakiem rozpoznawczym firmy Vegas Opony jest naprawa opon na gorąco w technologii TAP RAP, znajdującej zastosowanie nawet w przypadku bardzo dużych uszkodzeń bocznych i czołowych opon radialnych i diagonalnych. Zastosowanie metody TAP-RAP polega na wulkanizacji linek osnowy i siatki opasania, które uległy uszkodzeniu. Wygrzewane wkłady naprawcze z linkami stalowymi pozwalają odbudować obie te warstwy, które po naprawie odzyskują wytrzymałość i elastyczność nowej opony, nie powodując wybrzuszeń na jej boku, zapewniając pełne bezpieczeństwo podczas eksploatacji. Przyczynia się to do odzysku ogumienia, które do tej pory było klasyfikowane jako złom. – To prawdziwa rewolucja w dziedzinie napraw opon radialnych. Do tej pory stosowane powszechnie w Polsce technologie miały na celu przyklejenie wkładu naprawczego do opony, co powodowało stwardnienie i usztywnienie w miejscu naprawy, a z zewnątrz brakowało chociażby kołka lub wulkanizacji chroniącej przed dostawaniem się wody i błota, powodujących separację powierzchni pomiędzy oponą a wkładem naprawczym, a także korozję linek stalowych. Prowadzi to do pogorszenia stanu wytrzymałości i giętkości opony, a próby naprawy zbyt rozległego uszkodzenia metodami konwencjonalnymi w większości przypadków kończy się dla opony faktycznym złomowaniem – wyjaśnia ekspert w dziedzinie napraw opon Jan Pluta.
Warto dodać, iż firma z Radomia wyposażona jest w największe w regionie maszyny i urządzenia do wulkanizacji opon w systemie Monaflex, umożliwiające skuteczną naprawę na gorąco rozległych uszkodzeń boku lub bieżnika. W skład tego systemu wchodzi zestaw mat grzejnych i poduszek pneumatycznych o specjalnej konstrukcji, umożliwiający w jednostopniowym cyklu wgrzanie wkładu wraz z wypełnieniem uszkodzenia w oponie.

Wszechstronna pomoc

Dla sprawnej obsługi klientów niezwykle ważne są: fachowa obsługa i doradztwo. – Zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne i techniczne na każdym etapie współpracy. Każdej trafiającej do nas oponie do naprawy poświęcamy należytą uwagę i czas. Oceniamy nie tylko rodzaj i wielkość uszkodzenia, ale także ekonomiczność naprawy i bezpieczeństwo w dalszej eksploatacji. Naprawy przyczyniają się do przedłużenia życia opony, co przynosi wymierne oszczędności ich właścicielom i ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne – uważa przedstawicielka firmy Vegas Opony.
Przedsiębiorstwo prowadzi również sprzedaż opon nowych, używanych i bieżnikowanych. Oferta obejmuje: opony wielkogabarytowe OTR i wielozadaniowe MPT do maszyn przemysłowych, opony przemysłowe do wózków widłowych (opony pneumatyczne, superelastyczne, opaski amortyzujące), a także opony rolnicze, ciężarowe i osobowe, takich marek jak np.: Goodyear, Michelin, Trelleborg, Solideal i BKT. Podstawową specjalnością Vegas Opony w tym zakresie są opony przemysłowe do maszyn budowlanych i górniczych. – Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży pozwala zaproponować użytkownikom maszyn najbardziej optymalny rodzaj ogumienia, o odpowiednich parametrach. Dobierając opony należy wziąć pod uwagę szereg czynników i właściwości, jakimi powinno się cechować - powinny być odpowiednio dostosowane do rodzaju maszyny i charakteru jej pracy, a także do typu podłoża – zauważa Małgorzata Kowalczyk. Asortyment sprzedażowy uzupełniony jest o sprzedaż akcesoriów, takich jak: dętki, ochraniacze, o-ringi, felgi i pierścienie.

Grzegorz Antosik

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.