[ATB] Nowości

Vermeer - Inteligentny pługoukładacz RTX 1250 i2

Data publikacji:

Amerykańska firma Vermeer jest znanym producentem maszyn przeznaczonych m.in. do przeróbki drewna, koparek łańcuchowych, urządzeń rolniczych oraz pługoukładaczy. W tej ostatniej kategorii przedstawiła ostatnio pługoukładacz RTX 1250 i2 będący inteligentnym następcą cenionego modelu RTX 1250.

Pługoukładacze to wysoko wyspecjalizowane maszyny, które z minimalnym naruszeniem warstw gruntu pozwalają układać rury, kable i kanalizację światłowodową na długich dystansach. Model RTX1250 i2 jest napędzany chłodzonym cieczą, 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym Deutz TCD3.6L o mocy 127 KM (95 kW), który zapewnia wydajną pracę także w trudnych warunkach gruntowych. Producent oferuje podwozie kołowe lub gąsienicowe. Opcjonalnie dostępny jest automatycznie samopoziomujący układ jezdny, który umożliwia pracę nawet na zboczach. Maksymalna prędkość drogowa wynosi ok. 16 km/h, natomiast prędkość robocza do 1,3 m/min. Od wybranej opcji podwozia uzależniona jest maksymalna głębokość płużenia. I tak na kołach wynosi ona maksymalnie 91 cm i aż do 106 cm na gąsienicach.
Nowością wprowadzoną przez amerykańskiego producenta jest szereg innowacyjnych systemów usprawniających pracę maszyny. Elektroniczny system sterowania TrenchSense zapobiega wyłączaniu silnika poprzez aktywny monitoring jego prędkości obrotowej podczas frezowania. Jeżeli  prędkość obrotowa silnika spada lub gdy łańcuch frezarki zatrzymuje się, system automatycznie zatrzymuje ruch maszyny do przodu. Funkcja Productivity Zone dopasowuje wzajemnie prędkość układu jezdnego oraz narzędzia roboczego montowanego z tyłu maszyny. Technologia AutoPlunge monitoruje prędkość obrotową silnika i automatycznie redukuje ją podczas wbijania doczepianych narzędzi takich jak frezarka do rowów lub koło tnące do skał, aby prędkość nie spadła zbyt nisko. Oszczędność zużycia paliwa gwarantuje z kolei system sterowania silnikiem  EcoIdle, który automatycznie zmniejsza  prędkość obrotową na biegu jałowym, gdy maszyna nie jest obciążona przez 30 sekund. Vermeer RTX 1250 i2 umożliwia podłączanie różnych przystawek, które są automatycznie wykrywane i konfigurowane do pracy. Czas przezbrojenia maszyny wynosi maksymalnie do 60 minut w zależności od montowanej nadstawki.
Producent posiada w ofercie następujący osprzęt: koparkę podsiębierną, ramię na bęben, koparkę łańcuchową montowaną centralnie, koparkę łańcuchową przesuwną, pługoukładacz wibracyjny, koło tnące montowane centralnie, koło tnące przesuwne oraz tzw. combo - koparkę łańcuchową wraz z pługoukładaczem wibracyjnym. Opcjonalnie dostępna jest klimatyzowana i ogrzewana kabina operatora zwiększająca komfort pracy oraz pilot zdalnego sterowania do wykonywania prac serwisowych i konserwacyjnych oraz załadunku maszyny. Zastosowany panel sterujący umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym danych maszyny, takich jak czas pracy i przestoju, zużycie paliwa, kody błędów, lokalizacja itd.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.