[ATB] Budownictwo

Via Carpatia ze Strabagiem

Data publikacji:

STRABAG SE to znany europejski koncern budowlany, lider w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym, obejmujący swoją działalnością pełen zakres usług budowlanych realizowanych przez wykwalifikowaną kadrę inżynierską , dysponujący wysokiej klasy materiałami budowlanymi oraz najnowszą generacją parku maszynowego.

. Grupa  STRABAG działa w Polsce od 1987 roku, a jej realizacje budowlane zobaczyć można na terenie całego kraju. Przed nią kolejne zadanie – już w tym miesiącu konsorcjum firm z Grupy STRABAG, na zamówienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,  rozpocznie prace projektowe dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 , która będzie stanowiła główną trasę komunikacyjną kierunku północ – południe we wschodniej części Polski , o łącznej długości ok. 26 km. W ramach pierwszego odcinka (nr 1) powstanie 18-kilometrowy fragment drogi, od węzła Kraśnik do węzła Janów Lubelski Północ. Drugi odcinek (nr 3), od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie liczyć będzie ok. 8 km. 

Oba odcinki zostaną zrealizowane w ciągu 34 miesięcy od podpisania umów, z wyłączeniem okresów zimowych. Wartość  inwestycji wynosi łącznie ok. pół miliarda zł netto.
S 19 będzie też fragmentem międzynarodowej trasy Via Carpatia, przebiegającej z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii,  Bułgarii i Grecji.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.