[ATB] Aktualności

Vinci koncentruje się na druku 3D

Data publikacji:

Firma budowlana Vinci, poprzez swoją spółkę zależną Freyssinet, wprowadza na rynek Concreative, nową firmę zajmującą się drukiem 3D wysokowydajnego betonu.

W pierwszym etapie swojej ekspansji firma Concreative otwiera fabrykę  w Dubaju, aby zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Emirat Dubaju wprowadził kluczową strategię druku 3D w 2016 r. Jej celem jest oparcie jednej czwartej nowych budynków na technologii druku 3D do 2030 r. Dubaj chce stać się wiodącym światowym centrum druku 3D do końca następnej dekady.

Concreative wykorzystuje technologię opatentowaną przez XtreeE, firmę, w której Vinci jest partnerem i udziałowcem. Technologia polega na wytłaczaniu betonu warstwa po warstwie, przy czym każda warstwa jest drukowana za pomocą dyszy sterowanej cyfrowo.

Mówi się, że technologia druku betonowego 3D uwalnia architektów od ograniczeń znormalizowanego deskowania, a także oferuje sposób projektowania i budowania złożonych betonowych elementów architektonicznych i konstrukcyjnych, jednocześnie kontrolując koszty i czas.

Według firmy drukowanie 3D może prowadzić do oszczędności cementu nawet do 70%.

Concreative jest wynikiem połączenia dwóch korzystnych okoliczności: dojrzałości technologii rok temu i decyzji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby stać się głównym rynkiem budowlanym wykorzystującym i promującym druk 3D, powiedział Khalil Doghri, drektor obszaru środkowo-wschodnich Indii Freyssinet.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.