[ATB] Aktualności volvo

Volvo CE zalicza rok na pięć plus

Data publikacji:

Sprzedaż firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE) w 2019 r. wzrosła o 5% w porównaniu z rokiem 2018. W dużej mierze przyczynił się do tego rosnący udział w największym na świecie rynku budowlanym, czyli w Chinach.

Wynik sprzedaży uzyskany w całym roku ubiegłym zasługuje na uwagę biorąc pod uwagę fakt, że w IV kwartale 2019 r. firma Volvo CE zanotowała lekką zadyszkę - w tym czasie odnotowując spadek sprzedaży o 3%, do poziomu 19,7 mld SEK (2 mld USD), przy marży operacyjnej na poziomie 9,8%. Pomimo tego spadku sprzedaży, popyt na rynku europejskim pozostał do końca 2019 r. na wysokim poziomie - przyczynił się do tego dalszy wzrost w Niemczech, Włoszech, Francji i Rosji.

W całym ubiegłym roku sprzedaż netto wzrosła o 5%, do 88,6 mld SEK (9,1 mld USD). W porównaniu z danymi dotyczącymi sprzedaży za cały rok 2018, wzrost odnotowano w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Jedynymi kontynentami, które zakończyły rok 2019 „na minusie” były Afryka i Oceania. – Rok 2019 był kolejnym rokiem dobrych wyników na kilku poziomach. Zyskaliśmy udziały w rynku w kategorii większych maszyn w Ameryce Północnej, a w Europie odnotowaliśmy pozytywne zmiany w zakresie sprzedaży, przychodów operacyjnych i przepływów pieniężnych. Azja miała swoje wyzwania, ale w Chinach widzimy zachęcający wzrost udziału w rynku dużych koparek i ładowarek kołowych – zwrócił uwagę Melker Jernberg, prezes Volvo CE.

Pora na elektryczne

Jeśli chodzi o nadchodzące wydarzenia, warto zwrócić uwagę, iż producent zapowiada jeszcze w lutym 2020 r. rozpoczęcie przyjmowania zamówień na elektryczne kompaktowe ładowarki kołowe i koparki kompaktowe, co ma zostać poprzedzone informacją o zaprzestaniu produkcji wysokoprężnych wersji tych produktów. Produkcja seryjna planowana jest na III kwartał 2020 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.