[ATB] Nowości volvoWozidła przegubowe

Volvo Construction Equipment - Przegubowe z serii G

Data publikacji:

Firma Volvo Construction Equipment, znany szwedzki producent wysokiej jakości maszyn odświeżył swoją gamę wozideł przegubowych serii G, tak aby poprawić komfort i bezpieczeństwo pracy, ponieważ - jak twierdzi - wygoda operatora bezpośrednio przekłada się na jego produktywność.

W odnowionej serii G zaimplementowano więc wiele rozwiązań ułatwiających prowadzenie i obsługę pojazdów przez operatorów. Nowością jest system Cruise Control - tempomat, pozwalający zachowywać stałą prędkość jazdy dla zwiększenia wydajności i płynności transportu, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Następnym ciekawym rozwiązaniem jest regulacja prędkości pojazdu podczas zjazdów z wzniesień, co zapewnia utrzymanie pełnej kontroli nad zachowaniem i prędkością maszyny podczas pracy na zboczu, zwiększając znacznie bezpieczeństwo pracy. Kolejne funkcje ułatwiające pracę w trudnych warunkach to m.in. wspomaganie podjazdu pod wzniesienia, hamulec załadunku i zrzutu oraz dynamiczny hamulec silnikowy Volvo Engine Brake. Ukłonem w kierunku użytkownika jest także system przeniesienia napędu OptiShift zapewniający szybką i płynną zmianę kierunku, zwiększający łatwość obsługi maszyny oraz gwarantujący oszczędność paliwa. Rozwiązanie to obejmuje nowy przemiennik momentu obrotowego z funkcją blokady i kierownicą osadzoną na sprzęgle jednokierunkowym, a także funkcję cofania przez hamowanie Reverse-by-Braking (RBB). Firma Volvo dużo uwagi poświęciła też kabinie operatora, tak aby stanowiła ona miejsce do komfortowej i bezpiecznej pracy. Kabina zgodna ze standardami ROPS/FOPS charakteryzuje się wysoką ergonomią w zakresie rozmieszczeniu elementów sterujących, posiada regulowany fotel operatora z pasem bezpieczeństwa, a także odchylaną/wysuwaną kierownicę. Zapewnia doskonałą widoczność podczas pracy - szeroki kąt widzenia z przodu, wysoki stopień amortyzacji drgań dzięki mocowaniu na gumowych poduszkach oraz niski poziom hałasu do 72 dB. Funkcje takie jak wspomaganie zrzutu (Dump Support) oraz efektywny system oświetlenia zapewniają bezpieczeństwo operatora i przebywających w pobliżu maszyny osób.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.