[ATB] Aktualności

Volvo - Do pracy w mieście

Data publikacji:

Podczas tegorocznej edycji City Mini Max Volvo Maszyny Budowlane Polska klienci, jak i operatorzy będą mieli okazję przetestować kilkanaście maszyn przeznaczonych do pracy w zatłoczonym i ciasnych przestrzeniach miejskich.

Będą to minikoparki o konwencjonalnej budowie: EC18E, EC35D, EW60E oraz coraz popularniejsze na rynku maszyny z tzw. zerowym promieniem obrotu: ECR25D oraz ECR88D. Operatorzy będą mogli sprawdzić właściwości maszyn  podczas pracy z młotem wyburzeniowym, chwytakiem do kostki, wiertnicą, głowicą uchylno-obrotową z chwytakiem, głowicą Powertilt oraz z różnego rodzaju łyżkami.
Z palety ładowarek kompaktowych udostępnione zostaną najbardziej popularne w Polsce modele: L25F oraz L30G wyposażone w 100-proc. blokadę mechanizmu różnicowego, zapewniającego doskonałe właściwości trakcyjne nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Ponadto ładowarka L30G dzięki unikalnej konstrukcji zwolnic może przejeżdżać pomiędzy przeszkodami o wysokości do 60 cm. Maszyny będą wyposażone w widły do palet oraz łyżki wieloczynnościowe, by pokazać ich pełen potencjał. Testowany będzie również walec DD25B, maszyna doskonale sprawdzająca się przy budowie chodników, ścieżek rowerowych oraz jako efektywne narzędzie do zagęszczania wszelkiego rodzaju podkładów ziemnych pod parkingi czy kostkę brukową.
Volvo udostępni także koparkę EW160E wyposażoną w głowicę uchylno-obrotową Steelwrist oraz system Volvo Dig Assist, który ma służyć operatorowi jako asystent kopania. Mózgiem Dig Assist jest umieszczony w kabinie komputer Volvo Co-Pilot. 10-calowy dotykowy tablet zapewnia prosty i łatwy dostęp do wszystkich funkcji systemu Dig Assist. System znakomicie funkcjonuje w koparkach gąsienicowych średniej klasy oraz koparkach kołowych. Jest dostępny w trzech opcjach użytkowania. Najprostsza wersja 2D oferuje wspomaganie operatora przy kształtowaniu powierzchni poziomych, kopaniu pod wodą i formowaniu zboczy. Wersja 2D In-Field Design umożliwia projektowanie za pomocą tableta Co-Pilot prostych profili i wykopów takich jak rowy, fundamenty czy zbiorniki wodne. Najbardziej rozbudowana wersja to system 3D, który współpracuje z oprogramowaniem Trimble lub Topcon.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.