[ATB] Aktualności volvo

Volvo na biopaliwie

Data publikacji:

Centrum Obsługi Klienta Volvo CE w Eskilstunie w Szwecji wyznacza drogę zrównoważonego rozwoju, stosując do swoich maszyn demonstracyjnych odnawialne paliwo HVO.

Biodiesel HVO jest obecnie paliwem stosowanym we wszystkich maszynach w Centrum Obsługi Klienta Volvo CE w szwedzkiej Eskilstunie. HVO to rodzaj odnawialnego syntetycznego oleju napędowego, a skrót ten oznacza „uwodorniony olej roślinny”. Jako jeden z małych elementów polityki zrównoważonego rozwoju firmy, paliwo HVO nie pozostawia prawie żadnego śladu węglowego związanego z emisją CO2. Jest to czyste paliwo, które jednocześnie oferuje parametry porównywalne z olejem napędowym.

W odróżnieniu od innych biopaliw olej HVO nie jest szczególnie wrażliwy na niskie lub wysokie temperatury ani na działanie światła słonecznego. Ponadto, dzięki zastosowaniu wodoru w procesie produkcyjnym, HVO oferuje w porównaniu do innych rodzajów biodiesla imponująco długi okres przechowywania.

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla

Stosowanie HVO pozwoliło firmie Volvo znacznie obniżyć emisję CO2 w Centrum Obsługi Klienta, a oprócz tego gościom można zademonstrować, jak dobrze paliwo to sprawdza się w praktyce.

– Zastosowane przez nas paliwo nie tylko pozostawia mały ślad węglowy. Przyjrzeliśmy się olejowi HVO także z perspektywy całego łańcucha dostaw i postanowiliśmy zamawiać go u jak najbliższego producenta, dzięki czemu całkowite oddziaływanie na środowisko jest jeszcze mniejsze – powiedział Karl Serneberg, dyrektor ds. marketingu w Volvo CE.

Zamawianie paliwa HVO jest obecnie łatwiejsze dla klientów, a różnica w cenie w porównaniu ze zwykłym olejem napędowym ciągle się zmniejsza. Do HVO wykorzystywane są tego samego rodzaju zbiorniki i pompy, dzięki czemu przejście na ten rodzaj paliwa jest niemal niezauważalne dla klienta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.