[ATB] Aktualności volvovolvo trucks

Volvo Trucks – koncepcyjne, elektryczne samochody ciężarowe.

Data publikacji:

Elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności to korzyść dla środowiska naturalnego oraz poprawa komfortu pracy kierowców i pracowników budowlanych. Generują mniej hałasu do otoczenia, przez co mogą pracować więcej godzin w ciągu doby, a ich zerowa emisja spalin będzie mieć kluczowe znaczenie dla dynamicznie rozwijających się miast, w których tak ważna jest jakość powietrza.

Firma Volvo Trucks opracowała 2 koncepcyjne samochody ciężarowe z napędem elektrycznym o dużej ładowności, przeznaczone do transportu budowlanego i dystrybucji regionalnej na rynkach europejskich. Prezes Volvo Trucks, Pan Roger Alm stwierdził, że koncepcyjne modele Volvo pozwolą w praktyce zbadać potencjał samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym, analizując jednocześnie poziom zainteresowania rynku i w społeczeństwie. Podkreślił  jednocześnie konieczność inwestowania w dostępną infrastrukturę ładowania, a także potrzebę wsparcia, również finansowego dla przewoźników, którzy jako pierwsi wprowadzają nowe pojazdy o niższym oddziaływaniu na środowisko i klimat.

Zastosowanie ciężkich pojazdów elektrycznych w dystrybucji regionalnej pozwoli ograniczyć całościowy wpływ sektora transportowego na klimat, ponieważ dystrybucja towarów w Unii Europejskiej ma przeważnie charakter regionalny. Lars Mårtensson, dyrektor ds. środowiska i innowacji w Volvo Trucks powiedział, że w Europie regionalny transport towarów realizuje obecnie ogromna liczba samochodów ciężarowych o średnim przebiegu rocznym 80.000 km. Wykorzystanie samochodów elektrycznych w tym zakresie stwarza ogromną możliwość zauważalnego zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

Początkiem zamysłu  Volvo Trucks  będzie realizacja europejskiego projektu pilotażowego, w którym wezmą udział wybrani klienci i niewielka liczba pojazdów elektrycznych. Następnie nastąpi rozszerzenie działań na szeroką skalę. Jednak zanim elektryfikacja transportu na dobre zagości w Europie, firma Volvo doskonali  efektywność swoich silników spalinowych.

Samochody ciężarowe Volvo korzystające z alternatywnych paliw/układów napędowych

  • Volvo FL Electric i Volvo FE Electric - samochody ciężarowe z napędem elektrycznym, przeznaczone np. do lokalnej dystrybucji i wywozu odpadów w miastach.
  • Volvo FH LNG i Volvo FM LNG. Volvo FH do długodystansowych przewozów ciężkich ładunków i Volvo FM do transportu regionalnego ciężkich ładunków. Napędzane są skroplonym gazem ziemnym lub biogazem.
  • Volvo FE CNG  napędzane sprężonym gazem ziemnym lub biogazem, przeznaczone do dystrybucji lokalnej i wywozu odpadów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.