Volvo z trybem Lifting Mode

Data publikacji:
Volvo z trybem Lifting Mode

Hero image of the Crawler Excavator EC300E D8M

Firma Volvo Construction Equipment ogłosiła na targach NDA w Phoenix wprowadzenie na rynek swojej 30-tonowej koparki wyburzeniowej EC300E z prostym wysięgnikiem. Nowością w tym modelu będzie specjalny tryb podnoszenia dla wysięgnika o nazwie Lifting Mode, który pozwoli koparce pracować jako bezpieczny nośnik do obsługi różnych narzędzi.

Segment prac wyburzeniowych ciągle się zmienia, a Volvo chce za nim nadążać oferując produkty i rozwiązania, które zapewnią operatorom bezpieczeństwo i produktywność. Koparka EC300E z wysięgnikiem prostym, dołączając do wcześniejszego modelu EC380E, uzupełnia ofertę Volvo CE w kategorii maszyn do prac wyburzeniowych. Można zapytać, w czym tkwi jej wyjątkowość? Zamiast tradycyjnego podejścia typu „wysięgnik i ramię” znanego z koparek nastawionych na kopanie, nowa koparka Volvo wyposażona została w prosty wysięgnik o długości 7 m i specjalnie skonstruowane ramię.

Koparka przystosowana do wyburzeń

Wyjątkowo długi, prosty wysięgnik w modelu C300E zapewnia znaczną przewagę wysokości i zasięgu w porównaniu ze standardową maszyną, na której został oparty. Koparka jest dobrze przygotowana do prac wyburzeniowych. Kabina jest chroniona przed spadającymi obiektami za pomocą zamontowanej na ramie osłony, jednocześnie zapewnia dobrą widoczność obszaru roboczego. Okno dachowe i przednia jednoczęściowa szyba są wykonane z P5A, materiału, który jest odporny na silne uderzenia. Maszyna posiada wzmocnioną ramę wykonaną z wytrzymałej blachy stalowej, są tutaj również osłony dolna, podwozia, gąsienic oraz osłona pierścienia obrotowego. Wytrzymałe drzwi boczne z ekranami i żaluzjami zapewniają dodatkową ochronę operatora w kabinie. Siłowniki łyżki i wysięgnika również zostały zabezpieczone.

Wysięgnik prosty EC300E jest wyposażony w kilka standardowych funkcji, które są ważne w kwestii zastosowań wyburzeniowych. Należy tutaj wspomnieć o pomocniczym orurowaniu X1 i X3, szybkozłączu, przewodzie spustowym oleju oraz przewodach wodnych podłączonych do układu przeciwpyłowego, który może pracować w trybie automatycznym lub ręcznym. Przeciwwaga koparki może zostać łatwo zdemontowana, co stanowi znaczące ułatwienie w trakcie transportu maszyny.

Nowy tryb podnoszenia

Specjalnie dla koparek o dużym zasięgu stworzono nowy tryb podnoszenia, który oferuje większą elastyczność, mniejszą emisję i niższy całkowity koszt użytkowania sprzętu. Lifting Mode może być fabrycznie instalowany w modelach koparek Volvo: EC380E HR, EC480E HR i EC750E HR. Każda z nich jest również kompatybilna z różnymi przedłużeniami i wysięgnikami, co umożliwia bardziej efektywną pracę w szerokim zakresie zastosowań. Tryb Lifting Mode pozwala uprościć transport osprzętu na miejsce pracy, umożliwia koparce bezpieczne podnoszenie elementów roboczych, po czym można je sprawnie zainstalować na maszynie.

Koszt posiadania koparki zostaje jednocześnie zmniejszony dzięki wyeliminowaniu konieczności korzystania z żurawia samojezdnego lub drugiej koparki, podczas przezbrojenia maszyny. Oszczędność czasu to oszczędność pieniędzy. Mniejsza ilość maszyn niezbędnych na placu budowy to z kolei mniejsze emisje do środowiska.

Specjalnie na potrzeby trybu Lifting Mode firma Volvo opracowała dedykowane oprogramowanie oraz system wizualnych ostrzeżeń, widocznych na zewnątrz koparki. W ten sposób pracownicy na placu budowy są ostrzegani o trwającym procesie podnoszenia. Oprogramowanie steruje również ciśnieniem hydraulicznym i prędkością obrotową silnika, zapewniając optymalne bezpieczeństwo przez cały czas pracy. Do tego wszystkiego Volvo dostarcza jeszcze szeroki zakres usług dodatkowych zawierający plany serwisowe i dostęp do oryginalnych części zamiennych od dedykowanej sieci dilerów firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.