[ATB] Aktualności Ausa

W ciągu 5 lat Ausa chce podwoić swoje obroty

Data publikacji:

Firma Ausa, czyli renomowany producent kompaktowych pojazdów przemysłowych typu all-terrain, podpisał umowę sprzedaży gamy Excelway z Madvac, kanadyjskim producentem kompaktowych wielozadaniowych podwozi i pojazdów, a także z Kaoussis, wiodącym greckim producentem sprzętu do zarządzania odpadami. Pojazdy Ausa do utrzymania dróg i czyszczenia były sprzedawane pod marką Excelway, ale teraz Ausa będzie koncentrować się na rozwoju swojego biznesu maszyn przemysłowych, aby realizować strategiczny plan ekspansji firmy.

W 2022 r. Ausa rozpocznie duży plan międzynarodowej ekspansji z celem podwojenia swoich obrotów w ciągu pięciu lat. Osiągniemy ten cel poprzez skupienie się na naszej gamie pojazdów przemysłowych, które są podstawą naszej działalności od momentu jej założenia. Dzięki gamie Excelway, rozwinęliśmy głęboką wiedzę technologiczną, którą wykorzystujemy do ulepszania wszystkich naszych produktów. Po długim procesie, który rozpoczęliśmy w 2020 r., wierzymy, że propozycje Madvac i Kaoussis były najlepszym sposobem na zapewnienie, że gama produktów Excelway może rozpocząć nową fazę rozwoju i sprostać obecnemu zapotrzebowaniu – stwierdza Ramon Carbonell, dyrektor zarządzający firmy Ausa.

Nowy plan strategiczny firmy Ausa obejmuje dużą ekspansję w Ameryce Północnej, regionie Azji i Pacyfiku oraz Europie Środkowej - regionach, w których producent jest już obecny i w których zamierza zwiększyć penetrację rynku. Aby sprostać wyzwaniu tej dużej międzynarodowej ekspansji, AUSA zainwestowała 12 mln euro w odnowienie swoich modeli w okresie od 2016 do 2020 roku, a firma planuje podobne inwestycje w celu uaktualnienia swojego katalogu bardziej kompaktowych modeli w nadchodzących latach.

– Mamy najlepszą i najbardziej zróżnicowaną gamę produktów przemysłowych w historii naszej firmy. Oferujemy wydajne, wytrzymałe i bezpieczne maszyny, które spełniają potrzeby naszych klientów na całym świecie. Sprzedaż maszyn z naszej oferty przemysłowej wzrosła o ponad 80% od 2016 r., a wraz z inwestycjami, które poczyniliśmy w celu poprawy naszych obiektów - które mają zdolność produkcyjną 10 tys. pojazdów rocznie - plus nasi wspaniali pracownicy, jesteśmy przekonani, że jest to najlepszy czas, aby skoncentrować naszą działalność i mocno zaryzykować na tych rynkach – podsumowuje Ramon Carbonell.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.