[ATB] Aktualności Haulotte

W Haulotte kwartał na minusie

Data publikacji:

Firma Haulotte odnotowała przychody w wysokości 132,9 mln euro w pierwszym kwartale 2020 r. w porównaniu do 163,2 mln euro uzyskanych w ubiegłym roku (który był rekordowy w pierwszym kwartale w historii firmy) co stanowi spadek o 19% i powoduje powrót do poziomu z roku 2018.

Na rynku europejskim potwierdzono zauważalne spowolnienie w drugiej połowie 2019 r. na które dodatkowo wpłynął kryzys spowodowany przez koronawirusa. Od początku marca sprzedaż Haulotte spadła o 23% na co negatywnie wpłynęła Europa Południowa, strefa najbardziej dotknięta pandemią 

W regionie Azji - Pacyfiku gdzie rynek spada gwałtownie firma odnotowała spadek sprzedaży o 13% w porównaniu do zeszłego roku. W Ameryce Północnej firma doświadczyła niskiego spadku sprzedaży o 2% w pierwszym kwartale 2020 r. W porównaniu z analogicznym okresem z poprzedniego roku, przy czym aktywność platform roboczych podniosła się nawet o 10% na rynku  który mimo wszystko się kurczy. W Ameryce Łacińskiej znaczna większość rynków spada, z wyjątkiem Brazylii która wciąż rośnie. W tym kontekście sprzedaż w tym regionie spadła o 25% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Na koniec pierwszego kwartału 2020 r. sprzedaż sprzętu spadła jednak o 20% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r., aktywność wynajmu spadła o 22%, a usług o 8%.

Perspektywy na rok 2020

Biorąc pod uwagę niepewność dotyczącą czasu trwania i zasięgu kryzysu spowodowanego z powodu COVID-19 Haulotte postanawia zawiesić na tym etapie swoje wytyczne finansowe na rok 2020 i przekaże nowe gdy tylko pozwolą na to warunki. Firma podjęła wszystkie niezbędne środki, żeby jak najlepiej poradzić sobie z pierwszymi konsekwencjami tego niespodziewanego kryzysu i umożliwić Haultte  podjęcie kolejnych kroków.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.