[ATB] Nowości

W klasie 8 ton

Data publikacji:

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów marki Hyundai na średniej wielkości koparkę w klasie 8-9 ton, koreańska firma wprowadza na rynki europejskie model HX85A. Nowa, kompaktowa koparka HX85A jest doskonale wyposażona, oferuje wysoką stabilność i idealnie sprawdzi się podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach, takich jak miejskie place budowy.

Prezentowana koparka Hyundai HX85A wyposażona jest w silnik Yanmar o mocy 49,9 kW (66,9 KM). Jednostka ta gwarantuje wysoką wydajność, zmniejszone zużycie paliwa oraz niski poziom generowanego hałasu. Spełnia również wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V dzięki zastosowaniu systemu elektronicznego zarządzania silnikiem, zaworu ERG, katalizatora oksydacyjnego DOC oraz filtra cząstek stałych DPF.

Zastosowany układ hydrauliczny Load Sensing o wysokiej wydajności wykrywa bieżące obciążenie, przez co optymalizuje pracę szczególnie podczas wykonywania wielu jednoczesnych ruchów maszyny. Zasilanie układu umożliwia wydajna pompa tłokowa o zmiennym wydatku i przepływie maksymalnym do 144 l/min.

Duży zakres pracy

Koparka Hyundai HX85A posiada nowy, dwuczęściowy wysięgnik zapewniający całkowity, dynamiczny zakres roboczy i znaczną elastyczność podczas pracy. Pozwala to koparce zarówno na zwiększenie maksymalnego zasięgu ramienia, ale także na pracę bardzo blisko własnych gąsienic. Maksymalna głębokość kopania wynosi 4,66 m, maksymalny zasięg ramienia to z kolei 7,48 m.

Uniwersalność koparki HX85A można dodatkowo zwiększyć, poprzez wykorzystanie opcjonalnego 4-kierunkowego spychacza. Konstrukcja tylnej części koparki HX85A poprawia stabilność i widoczność maszyny do tyłu. Górna część konstrukcji jest konwencjonalnego typu, ale za sprawą zmniejszonego wychylenia ogonowego i tylnego promienia obrotu wynoszącego zaledwie 1,6 m (mierzone od środka maszyny) uzyskano wysoką stabilność i zwrotność w ciasnych przestrzeniach.

Dla operatora komfort

Kabina operatora w standardzie ROPS/FOPS zapewnia optymalną widoczność we wszystkich kierunkach. Wnętrze zaprojektowano w sposób ergonomiczny i wyposażono w najnowszą technologię, która daje operatorowi pełną kontrolę nad maszyną. Wszystkie funkcje są dobrze rozmieszczone i łatwo dostępne.

We wnętrzu kabiny znajdziemy w pełni regulowany fotel operatora, chowany pas bezpieczeństwa (dostępna jest też funkcja przypominania o zapięciu pasa), szeroki monitor z ekranem dotykowym, zabezpieczenia antykradzieżowe oraz dżojstik sterujący. Opcjonalne wyposażenie kabiny obejmuje również kamerę cofania, system zdalnego zarządzania Hi-mate Hyundaia, który wykorzystuje technologię satelitarną GPS oraz system oświetlenia LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.