[ATB] Aktualności

W Parku Olimpijskim

Data publikacji:

Administracja Bawarii zainicjowała rozpoczęcie bogatego programu prac renowacyjnych i budowlanych na terenie Parku Olimpijskiego w Monachium, zakładającego powstanie nowego budynku dla celów Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM).

 

Wydział Sportu i Nauk o Zdrowiu oraz Uniwersyteckie Centrum Sportowe korzystały z budynków Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) w Parku Olimpijskim oraz z terenu w północnej części parku od prawie 40 lat. Ponieważ nie zaspokajają one dzisiejszych wymagań, rozpoczęto realizację trzyetapowego projektu budowy. W pierwszym skupiono się na środkach bezpieczeństwa, na wyburzeniu niektórych budynków. Drugi i trzeci etap obejmuje powstanie nowych hal sportowych, stołówek, sal wykładowych, pomieszczeń do prowadzenia badań oraz centrum wspinaczkowego o wysokości 15,3 m o wzmocnionych betonowych ścianach, których niektóre fragmenty musiały zostać zrobione z betonu licowego.

Realizacji projektu podjęło się renomowane niemieckie przedsiębiorstwo budowlane Grossmann Bau z Rosenheim, które od lat korzysta z systemów NOE-Schaltechnik. To właśnie ich użyto przy wykonywaniu części prac. – Mimo że nasze szalunki NOE używane były już na wielu innych placach budowy, doskonale się sprawdziły i tu, przy uzyskaniu ścian z betonu licowego. Na placu budowy zwracaliśmy szczególną uwagę na to, by płyty z nowym poszyciem były używane tylko do ścian wymagających wykończenia w jakości SB3. Rezultat odpowiadał pożądanemu wyglądowi – tłumaczył Martin Haslberger, kierownik budowy.

Przewidywany termin zakończenia prac to 2022 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.