[ATB] Aktualności Wacker Neuson

Wacker Neuson - Bauma z przytupem

Data publikacji:

Podczas tegorocznych monachijskich targów Bauma 2019 międzynarodowa grupa Wacker Neuson zaprosi odwiedzających w elektryzującą podróż po bogatej ofercie produktów i usług marek Wacker Neuson i Kramer, prezentując swoje bezemisyjne maszyny. Firma, od lat produkując swoje maszyny, zmierza konsekwentnie w kierunku redukcji emisji, dbając jednocześnie o opłacalność i ekonomikę przez cały okres eksploatacji.

Dla nas Bauma jest i pozostanie najważniejszą platformą wymiany profesjonalnych i kompleksowych informacji z klientami i zainteresowanymi stronami. Nasze inspiracje przekonują potencjalnych nabywców co do możliwości naszych produktów. Co trzy lata w Monachium spotyka się cały międzynarodowy przemysł maszyn budowlanych, co jest czymś szczególnym – mówi Martin Lehner, dyrektor generalny Wacker Neuson Group.

Przyszłość jest już dziś

Odwiedzający stoisko Grupy Wacker Neuson na obszarze blisko 6 tys. m² będą mogli samodzielnie przetestować bezemisyjne maszyny i urządzenia, w tym szeroką gamę minikoparek, ładowarek kołowych i wozideł. Goście będą mogli też korzystać z realistycznego symulatora jazdy, by móc wirtualnie doświadczyć i przetestować produkty nawet przed zbudowaniem pierwszego prototypu, jak i przenieść się w krainę wirtualnego doświadczenia, korzystając ze stacji cyfrowych. Na własne oczy każdy będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób aplikacje wirtualnej rzeczywistości są wykorzystywane do celów szkoleniowych lub konfiguracji bardziej złożonych maszyn, a drukarka 3D pokaże, jak w krótkim czasie można dostarczyć części zamienne.
Jeśli chodzi o produkty bezemisyjne ze stajni Wacker Neuson, producent podczas targów Bauma 2019 pokaże m.in. elektryczną minikoparkę EZ17e oraz elektryczne wozidło kołowe DW15e. – Problem emisji, zwłaszcza na obszarach śródmiejskich, będzie się nasilał. Dzięki naszym całkowicie bezemisyjnym rozwiązaniom klienci będą zawsze po bezpiecznej stronie. Jednocześnie ważne jest dla nas, byśmy wprowadzali produkt na rynek tylko wtedy, gdy będzie władny wytrzymać przeciętny dzień pracy przy jednym naładowaniu akumulatora, a koszty jego nabycia zwrócą się najpóźniej w ciągu trzech lat – podkreśla Alexander Greschner, dyrektor sprzedaży Wacker Neuson Group.
Projektanci grupy Wacker Neuson, koncentrując się na bezpieczeństwie operatora i pracy na placu budowy, opracowali koncepcję poprawy widoczności dla wozideł kołowych o ładowności od 6 do 10 t. Nowe rozwiązanie pozwala operatorowi na szybką i wygodną zmianę pozycji siedziska poprzez obrócenie całej konsoli sterowania i siedziska o 180°. W ten sposób kierowca ma zawsze doskonały widok w kierunku jazdy, podczas transportu, załadunku i rozładunku.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.