Wacker Neuson - Ciężka kompaktowa ładowarka WL95

Data publikacji:

Znana z lekkich kompaktowych ładowarek przegubowych firma Wacker Neuson wprowadza swój pierwszy model w sporo cięższej kategorii wagowej. Wszechstronna i równie kompaktowa jak mniejsze maszyny ładowarka WL95 o masie roboczej ponad 10 t ma wejść do sprzedaży w styczniu przyszłego roku.

Firma Wacker Neuson rozszerzyła asortyment o model WL 95 na życzenie wyrażane przez wielu klientów, zwłaszcza duże firmy budowlane i przedsiębiorstwa recyklingowe, wymagające sprawnych i wydajnych maszyn do przeładunku materiałów. Maszyna przekonuje bardzo dobrymi parametrami roboczymi, innowacyjną przekładnią ecospeedPRO, wydajną hydrauliką roboczą, silnikami spełniającymi najnowsze normy emisji spalin, wysokim komfortem i łatwą obsługą oraz możliwością indywidualnej konfiguracji pod zamówienie, jeśli chodzi o silnik (dwa do wyboru), układ przeniesienia napędu, hydraulikę roboczą (dwa poziomy wydajności) czy stanowisko operatora.

Nowa przekładnia, dwa silniki

W wersji 40 km/h model WL95 jest wyposażony w innowacyjną, bezstopniową przekładnię hydrostatyczną ecospeedPRO, zapewniającą wyższe siły uciągu/spychania i prędkość jazdy, wyróżniającą się jednocześnie typową dla produktów Wacker Neuson kompaktową budową, niewielkimi stratami mocy i komfortową obsługą. Przekładnia ma szereg zalet wyróżniających hydrostatyczne układy przeniesienia napędu, takich jak łatwa zmiana kierunku jazdy, bardzo precyzyjna zmiana prędkości jazdy, funkcja „inching” (bardzo powolne podjeżdżanie przy wysokich obrotach silnika i wydajności hydrauliki roboczej) oraz silne działanie spowalniające, wspomagające hamulce zasadnicze.

Oprócz tego ecospeedPRO oferuje również możliwość płynnej zmiany prędkości od 0 do 40 km/h bez konieczności zmiany zakresów czy biegów. Zapewnia to wysoki komfort jazdy, a także ciągłą transmisję mocy bez nawet minimalnych przerw w napędzie oraz optymalną trakcję. Jest to bardzo pożądana zaleta zwłaszcza przy typowym przeładunku w cyklu Y, gdy występuje duże zapotrzebowanie na stałą, wysoką siłę spychającą i niezakłóconą trakcję w zakresie prędkości 10-20 km/h.

Ładowarka WL95 dostępna jest z dwoma silnikami o różnej mocy, spełniającymi także różne normy emisji spalin. W standardzie jest jednostka Deutz o pojemności 3,6 l i mocy 100 kW/136 KM, z układem redukcji katalitycznej (SCR) oraz filtrem oksydacyjnym (DOC), zgodna z normą Stage IV. Z opcjonalnym filtrem cząstek stałych (DPF), spełnia również normę Stage V, która silniki o mocy 56-130 kW zacznie obowiązywać od początku 2020 r. Drugi oferowany w opcji silnik to również Deutz, ale o pojemności 4,1 l i mocy 115 kW/156 KM, wyposażony w układ oczyszczania spalin obejmujący SCR, DOC i DPF, spełniający już obecnie normę Stage V.

Kompaktowa i ergonomiczna

Wysięgnik ładowarki WL95 oferuje wysokość podnoszenia 3,82 m (sworzeń obrotu łyżki), co pozwala bez problemu załadować każdą ciężarówkę. Jego konstrukcja zapewnia przy tym bardzo dobry widok na zamontowany osprzęt i strefę roboczą. Duża masa własna zapewnia jednocześnie wysokie obciążenie wywracające, wynoszące ponad 6,5 t w pozycji na wprost i ponad 5,7 t przy pełnym skręcie ramy. Mimo znacznie większej masy i lepszych parametrów nowa ładowarka Wacker Neuson pozostała maszyną kompaktową. Łącznie z łyżką standardową ma długość 6,5 m i szerokość 2,39 m, a zakreślany przez koła maszyny zewnętrzny promień skrętu wynosi tylko 4,9 m. Dobra zwrotność zapewnia centralny przegub o kącie skrętu 40°, a optymalną trakcję w każdej sytuacji wahliwa tylna oś.

Przestronna, klimatyzowana (standard) kabina o dobrej widoczności na wszystkie strony została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie ergonomii. Wszystkie elementy sterujące znajdują się w polu widzenia operatora i są łatwo dostępne. Prowadzenie i pracę ułatwia konsola z wielofunkcyjnym dżojstikiem i pokrętłem szybkiego wyboru „jog dial”, zintegrowana z amortyzowanym pneumatycznie komfortowym fotelem.

Dużą zaletą jest możliwość ręcznej regulacji za pomocą pokrętła „jog dial” wielkości przepływu oleju hydraulicznego zasilającego osprzęt, co zapewnia ekonomiczną i, w razie potrzeby, precyzyjną pracę. Duży, 7-calowy wyświetlacz cyfrowy pozwala na bieżąco monitorować najważniejsze parametry i funkcje maszyny.
W nowym modelu zapewniono również łatwość obsługi serwisowej. Bezproblemowy dostęp do wszystkich ważnych podzespołów i punktów umożliwiają zdejmowane panele i błotniki, otwierana do góry masa silnika i odchylana kabina.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.