[ATB] Nowości

Wacker Neuson - dłużej na baterii

Data publikacji:

Wprowadzone na rynek przed dwoma laty innowacyjne ubijaki akumulatorowe AS30e oraz AS50e firmy Wacker Neuson otrzymały ostatnio mocniejsze źródło energii, dzięki czemu mogą teraz pracować nawet o 50% dłużej. Nowa bateria jest kompatybilna z oferowaną dotychczas i bez problemu może być z nią stosowana zamiennie, także w już użytkowanych, elektrycznych, bezprzewodowych „skoczkach” tej marki.

Nowy akumulator litowo-jonowy posiada znacznie większą pojemność, która pozwala zgromadzić aż 1 kWh energii, zamiast oferowanych przez dotychczasową baterię 0,614 kWh, dzięki czemu zapewnia o połowę dłuższy czas pracy.

W wypadku lżejszego, ważącego 32 kg (bez akumulatora) ubijaka AS30e wynosi on teraz 45 min, a cięższego, 61-kilogramowego modelu AS50e - 30 min,  podczas gdy na poprzednim akumulatorze było to odpowiednio 30 oraz około 20 minut.

Akumulatory są wyjmowane i montowane bez użycia narzędzi, dzięki czemu operator może z łatwością wymieniać rozładowane ogniwa na pełne, kontynuując pracę bez przestojów. Nowe i stare akumulatory można ładować w dotychczas posiadanych ładowarkach i stosować w każdym modelu.

Trwałe i ekonomiczne

Dedykowane do pracy w ubijakach akumulatory Wacker Neuson zostały opracowane specjalnie z myślą o zastosowaniu w maszynach drgających i poza dłuższym czasem pracy - w wypadku nowej baterii  wyróżniają się zwiększoną wytrzymałością oraz żywotnością. Przeznaczone do codziennych ciężkich zadań na budowie dostarczają niezmienną moc przez cały czas wyładowywania, co zapewnia stałą wydajność zagęszczania od pierwszej do ostatniej minuty pracy. Zastosowanie aktywnego chłodzenia podczas pracy ubijaka oraz w trakcie ładowania pozwoliło zminimalizować efekty starzenia się ogniw. Dzięki temu nawet po 1500 cyklach ładowania zachowują one co najmniej 80% swojej pojemności. Poza tym mogą być eksploatowane w szerokim zakresie temperatur - od minus 10o do 50°C - i są odporne na samozapłon lub zapalenie się w razie uszkodzenia.

Ze względu na zerową emisję ubijaki akumulatorowe są polecane zwłaszcza do pracy na osiedlach, w obiektach zamkniętych czy głębokich wykopach o słabej cyrkulacji powietrza. Oprócz wysokiego bezpieczeństwa dla operatora i niewątpliwych korzyści dla środowiska, elektryczny napęd ubijaków zapewnia również niebagatelne oszczędności, wynikające z niższych kosztów konserwacji i eksploatacji urządzenia, w tym przede wszystkim nawet aż o 55% niższych kosztów energii.

Wydajne jak spalinowe

Wielokrotnie nagradzane w ostatnich latach przez różne gremia ubijaki akumulatorowe Wacker Neuson zapewniają wydajność zagęszczania taką jak ubijaki dwusuwowe tej samej klasy, dzięki czemu mogą je z powodzeniem zastępować w różnych zadaniach. Wyjątkowo smukły model AS30e, napędzany asynchronicznym silnikiem Wacker Neuson o mocy 1,34 kW, wyposażony w stopę o wymiarach 150x296 mm, pracuje z częstotliwością 820 uderzeń na minutę i nadaje się do zagęszczania gruntu zwłaszcza w bardzo wąskich wykopach, bezpośrednio pod instalacje elektryczne, wodociągowe czy gazowe. Z kolei model AS50e, również z firmowym silnikiem, ale o mocy 2,1 kW, i stopą o wymiarach 280x340 mm, sprawdzi się we wszystkich typowych pracach wykonywanych ubijakami.

Dzięki zastosowaniu systemu redukcji wibracji, akumulatorowe ubijaki Wacker Neuson charakteryzują się niskim poziomem drgań na uchwycie, co gwarantuje wysoki komfort pracy. Zaletą jest również łatwe uruchamianie za pomocą przycisku.

SS

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.