[ATB] Aktualności

Wacker Neuson - Fabryka w Chinach

Data publikacji:

Po dwóch latach od wbicia pierwszego szpadla firma Wacker Neuson oficjalnie otworzyła w końcu listopada ub. roku swoją nową fabrykę w chińskim Pinghu koło Szanghaju. Nowy obiekt, strategicznie zlokalizowany między Szanghajem i Hangzhou, z dostępem do dobrej infrastruktury komunikacyjnej, zajmuje łącznie blisko 135 tys. m², w tym około 30 tys. m² powierzchni zabudowanej. Oprócz zakładu produkcyjnego obiekt obejmuje centrum badawczo-rozwojowe, ośrodek szkoleniowy, a także działy zarządzania jakością, logistyki, sprzedaży i serwisu oraz administracyjny.

Decyzja o otwarciu nowego zakładu zrodziła się m.in. z długofalowego zaangażowania firmy we współpracę z miejscowymi partnerami i klientami. Dla niemieckiego producenta Chiny są kluczowym rynkiem o dużym potencjale, szczególnie w segmencie minikoparek i sprzętu budowlanego. Dostrzega to David Wei, dyrektor zarządzający Wacker Neuson w Chinach, według którego nowa fabryka znacznie zbliża firmę Wacker Neuson do chińskich klientów. – Nasza obecność pozwoli nam jeszcze efektywniej zaspokajać ich potrzeby i oferować usługi najlepiej dostosowane do regionu – podkreśla dyrektor Wei.

Sprzęt na rynki wschodnie

Wacker Neuson sprzedaje w Chinach maszyny budowlane od ponad 20 lat i w tym czasie zdążył zorganizować sprawną sieć sprzedaży i serwisu. – Zidentyfikowaliśmy w Chinach silny potencjał wzrostu. Rosnący popyt w tym kraju na nowoczesną infrastrukturę, rozbudowa i modernizacja krajowej sieci drogowej i kolejowej oraz zwiększony nacisk na bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sprzęt kompaktowy dowodzą, że podjęliśmy właściwą decyzję.  Otwarcie naszej fabryki w Pinghu było dobrym i ważnym krokiem dla firmy – przekonuje Martin Lehner, prezes Grupy Wacker Neuson.

Produkcja w Pinghu rozpoczęła się w 2018 r. od minikoparek 1,7-tonowych i z czasem będzie poszerzana o większe koparki i inny sprzęt budowlany. Maszyny powstające w nowej fabryce są rozprowadzone za pośrednictwem istniejącej sieci dystrybucji, która w przyszłości ma być dalej rozwijana. Oprócz tego Wacker Neuson nawiązał również współpracę z firmą John Deere, dla której będzie produkował w fabryce w Pinghu minikoparki i koparki kompaktowe w klasie od 1,7 do 7,5 tony. Maszyny te będą oferowane pod marką Deere i sprzedawane przez dilerów tej firmy klientom w Chinach, Australii i wybranych krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.