[ATB] Aktualności

Wacker Neuson Group - Dobre wyniki i prognozy

Data publikacji:

Czołowy producent kompaktowego sprzętu budowlanego odnotował rekordowy poziom przychodów za II kwartał i I półrocze 2017 r. Znacząco poprawiła się też rentowność. Dzięki dobrym perspektywom na II połowę br. firma Wacker Neuson Group podniosła prognozę na cały bieżący rok obrotowy.

To już kolejny okres, w którym firma osiąga rekordowe wyniki. W porównaniu do II kwartału 2016 r. przychód wzrósł w II kwartale 2017 r. o 11%, a w odniesieniu do okresów półrocznych w tych latach o 9%. Jeszcze wyższy był wzrost zysku przed odjęciem odsetek i podatków (EBIT), który wyniósł w porównaniu kwartalnym aż 41%, a półrocznym - 20% (tabela).

Mocno w Ameryce

Na swoim największym rynku, w Europie, generującym obecnie 73% przychodów, Grupa odnotowała w porównaniu z ub. rokiem wzrost przychodów o 6%. Zestawiając II kwartał i I półrocze roku 2016 i 2017 znacznie wyższy wzrost przychodów firma uzyskała za oceanem. – W obu Amerykach zanotowaliśmy wzrost przychodów o 32% w II kwartale i o 23% w I półroczu. Szczególnie cieczy nas silny wzrost w segmencie maszyn kompaktowych, zwłaszcza ładowarek typu skid steer oraz ładowarek kołowych i teleskopowych. Poczyniliśmy również dalsze postępy w rozwijaniu sieci dilerskiej –

wyjaśnia Cem Peksaglam, prezes Wacker Neuson SE i dodaje – Biznes w segmencie sprzętu lekkiego również rozwija się mocno, z takimi produktami jak generatory czy wieże oświetleniowe, które szczególnie dobrze sprzedają się w Ameryce Północnej. Osiągamy także dobre wyniki w technice zagęszczania, zwłaszcza produktów powiązanych z naszym partnerem firmą Hamm AG.

Dobre prognozy

Dzięki dobrej sytuacji i pozytywnym nastrojom na kluczowych rynkach, firma jest nastawiona optymistycznie w odniesieniu do II połowy tego roku. Podniosła prognozę wzrostu przychodów z działaności podstawowej (bez jednorazowych przychodów z tytułu operacji finansowych czy sprzedaży nieruchomości) za cały rok 2017 z poziomu 3-7% na 7-10%, co odpowiada wzrostowi sumy przychodów z zakładanych wcześniej 1,4-1,45 mld do 1,45-1,5 mld euro. Na koniec roku Grupa spodziewa się też marży EBIT (procent od przychodów) na poziomie 7,5 do 8,5%. Przychody Grupy za ubiegły rok wyniosły natomiast 1,36 mld euro, a marża EBIT 6,5%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.