[ATB] Aktualności Wacker Neuson

Wacker Neuson Group - Elektryzująca oferta

Data publikacji:

Podczas targów Bauma grupa Wacker Neuson zabrała odwiedzających w „elektryzującą” podróż po swojej

bogatej ofercie, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z napędem elektrycznym. Na stoisku firm

Wacker Neuson i Kramer w rolach głównych wystąpiły bowiem zeroemisyjne maszyny, przyciągające gości nie mniej niż imponujący diabelski młyn pozwalający podziwiać teren wystawy z wysokości 35 metrów.

W tym roku grupa Wacker Neuson po raz pierwszy zajęła w Monachium największe z dotychczasowych stoisko o powierzchni 6000 m² w otwartej strefie północnej, w otoczeniu maszyn budowlanych. Zaaranżowane jako „świat doświadczeń” stoisko skutecznie przyciągało zwiedzających nie tylko wystawą nowych maszyn, lecz także dużą powierzchnią demonstracyjną, z możliwością testowania sprzętu, zarówno fizycznie, jak i wirtualnie, na licznych interaktywnych stanowiskach cyfrowych.

Więcej zeroemisyjnych

W centrum uwagi pozostawała cała paleta produktów zeroemisyjnych Wacker Neuson, zgrupowana w prowadzącym przez całe stoisko „bulwarze zero emission”, gdzie zaprezentowano m.in. najświeższe nowości w ofercie - ważący ponad 70 kg elektryczny ubijak AS60e ze stopą 28x34 cm, o liczbie uderzeń 680 na min, i jednokierunkowa zagęszczarka płytowa AP2560e o masie 143 kg i sile odśrodkowej 25 kN, zasilane z trwałych i pojemnych, wymiennych akumulatorów, kompatybilnych z pięcioma innymi elektrycznymi maszynami zagęszczającymi tej marki.

Wśród innych nowości w rodzinie bezemisyjnych produktów pojawiła się też zasilana z akumulatorów lub bezpośrednio z sieci minikoparka EZ17e w klasie 1,7-2 t, z tzw. zerowym zwisem (promień obrotu tyłu nie wykracza poza obrys podwozia), która ma wejść do sprzedaży jesienią, oraz mała przegubowa wywrotka-wozidło DW15e o mocy 9 kW i ładowności 1,5 t. Kolejnymi nowościami Wacker Neuson potwierdził, że jest liderem w segmencie sprzętu elektrycznego, oferującym jako jedyny producent kompletną gamę już sześciu seryjnie produkowanych rodzajów maszyn i urządzeń tego typu (ubijaki, zagęszczarki płytowe, zagęszczarki wibracyjne betonu, wozidła, minikoparki, spychacze).

– Jest dla nas ważne, aby wprowadzać na rynek tylko takie produkty, które mogą przepracować średni dzień roboczy przy jednym naładowaniu baterii i których koszt zakupu zamortyzuje się najpóźniej w ciągu trzech lat

– podkreśla Alexander Greschner, szef dystrybucji Wacker Neuson Group.


Wśród nowych maszyn z tradycyjnym napędem zwracała uwagę ładowarka kołowa Kramer 8145T, która dołączyła do dostępnego od ub. roku modelu 8155T o podobnym tonażu. To sztywnoramowa maszyna w klasie 11 t, ze skrętnymi wszystkimi kołami w 3 trybach (promień skrętu poniżej 3,9 m), oferująca udźwig załadunkowy 3,9 t (8155T - 4,2 t), wyposażona w teleskopowy wysięgnik umożliwiający załadunek nawet ekstremalnie wysokich środków transportu. Kompaktowa, modułowa budowa wysięgnika zapewnia jednocześnie doskonałą widoczność osprzętu, a kinematyka typu Z gwarantuje wyższe siły odspajania i szczególnie szybkie opróżnianie łyżki.

Cyfrowe innowacje

Grupa Wacker Neuson opracowała wiele interesujących rozwiązań w zakresie cyfryzacji, które zaprezentowała również w Monachium. I tak np. można było wirtualnie testować na symulatorze jazdy nieistniejące fizycznie produkty, których nie zbudowano jeszcze nawet w formie prototypu. Rzeczywistość wirtualna jest wykorzystywana również w celach bardziej praktycznych - do szkolenia, a także projektowania zaawansowanych maszyn. Przydatna w takich zadaniach drukarka 3D ukazuje jednocześnie, jak w krótkim czasie można produkować części zamienne. – Również w wypadku rozwiązań cyfrowych klient i jego potrzeby są w centrum naszej uwagi. Nie chcemy być „cyfrowi” tylko po to, żeby sprawiać wrażenie nowoczesności, lecz aby naprawdę ułatwiać pracę użytkowników naszych maszyn – wyjaśnia Martin Lehner, prezes zarządu Wacker Neuson Group.

Kolejna innowacja zaprezentowana na Baumie dotyczy widoczności i związanego z nią bezpieczeństwa operatorów maszyn i pracowników na placu budowy. To wchodząca właśnie w Europie do sprzedaży koncepcja „dual view” dla wodzideł kołowych o ładowności od 6 do 10 t, umożliwiająca łatwą i szybką zmianę pozycji fotela wraz z całą konsolą obsługową poprzez obrót o 180°. Dzięki temu kierowca ma zawsze perfekcyjny widok niezależnie od  kierunku jazdy, a także podczas manewrowania, załadunku czy rozładunku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.