Wacker Neuson - Koparka kołowa EW100 w klasie 10 ton

Data publikacji:

Spośród dwóch oferowanych przez firmę Wacker koparek kołowych większe możliwości zapewnia bez wątpienia 10-tonowy model EW100, o masie roboczej od 9,7 do 11 t (zależnie od wyposażenia). Maszyna przekonuje mocą, parametrami, niskim zużyciem paliwa, a zwłaszcza przyjaznymi dla użytkownika funkcjami i łatwością obsługi.

Wyposażona w silnik Perkins o mocy 55 kW/75 KM (Tier IVi) koparka oferuje 3 tryby robocze: ECO - podstawowy tryb zapewniający efektywną pracę przy oszczędnym spalaniu, HI - tryb z maksymalną wydajnością pompy dla szybkiej i wymagającej pracy, LOW - uruchamiany, gdy praca wymaga dużej precyzji i delikatności. Szczególnie zwraca uwagę tryb ECO, który przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika i zoptymalizowanej wydajności pompy hydraulicznej zapewnia w porównaniu z poprzednim modelem aż o 20% mniejsze zużycie paliwa, przy zwiększonej o 15% mocy i o 30% sile uciągu. Łatwy wybór trybu roboczego, a także innych funkcji, umożliwia zaczerpnięte z motoryzacji pokrętło do intuicyjnej obsługi menu, stanowiące innowacyjny element komfortowego i ergonomicznego stanowiska roboczego.
Układ hydrauliczny load sensing z układem LUDV (rozdział oleju niezależnie od ciśnienia), oparty na wielotłoczkowej pompie z czujnikiem obciążenia, dostarcza do 180 l/min pod ciśnieniem maks. 440 barów, co pozwala przemieszczać się i pracować bez kompromisów. Maksymalna siła odspajania na ramieniu sięga 47 kN, a na łyżce - 54,1 kN. Hydraulikę roboczą można uzupełnić maksymalnie 5 dodatkowymi obwodami do zasilania osprzętu, z czego 3 można regulować indywidualnie. Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła umożliwia jazdę z prędkością do 20 lub 30 km/h, a wraz z wahliwą przednią osią ułatwia poruszanie się w terenie.

Wysięgnik do wyboru

Koparka dostępna jest z wysięgnikiem o długości 2,99 m, jedno- lub dwuelementowym, oraz z ramieniem krótkim lub długim. Standardem w modelu EW100 jest wysięgnik łamany, zapewniający większy obszar roboczy. W tej wersji głębokość kopania wynosi 4,24 m (3,94 m ramię krótkie), zasięg na poziomie gruntu - 7,9 m (7,6 m), pionowy zasięg łyżki - 8,35 m (8,08 m), a wysokość wysypu - 6,02 m (5,93 m). Bez przemieszczania się maszyna może operować na bardzo małej przestrzeni, co zapewnia niewielki promień obrotu tyłu nadwozia, a także bardzo duże przesunięcie boczne (offset) wysięgnika - 102 cm w prawo i 84 cm w lewo, duże kąty obrotu wokół punktu jego mocowania - 63° w prawo i 67° w lewo. 

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.