[ATB] Nowości Wacker Neuson

Wacker Neuson - Największa z najmniejszych

Data publikacji:

Nowa minikoparka gąsienicowa ET16, która jesienią br. zastąpi dobrze znany i sprawdzony model 1404 udowadnia, iż kompaktowe gabaryty i wysoka wydajność mogą iść ze sobą w parze. Nowy model ze stajni Wacker Neuson bardzo dobrze nadaje się do prac wykopowych w ograniczonych przestrzeniach - w centrach miast, budownictwie ogrodowym i krajobrazowym czy też pomieszczeniach.

Dzięki teleskopowo rozsuwanemu podwoziu, regulowanemu w zakresie od 99 do 130 cm (opcja), minikoparka ET16 umożliwia pracę w wąskich przejazdach, charakteryzując się przy tym wysoką stabilnością (z rozsuniętym podwoziem). Nowy model cechuje również niewielka masa robocza, dzięki czemu sprawdzi się podczas prac na delikatnych powierzchniach, jak również transportowa (1400-1600 kg), w związku z czym na plac budowy można ją dostarczyć zwykłą przyczepką samochodową. Warto przy tym dodać, iż boczne elementy są połączone z lemieszem, co eliminuje potrzebę montażu lub zastosowania dodatkowych narzędzi.

Komfortowa praca i obsługa

Minikoparka ET16 napędzana jest przez wydajny i oszczędny, 3-cylindrowy silnik Yanmar; może poruszać się z prędkością 4 km/h, co pozwala na szybką zmianę wykonywanych pozycji roboczych. Atutem maszyny jest także wydajny układ hydrauliczny z pompą zębatą o maksymalnym wydatku 33,3 l/min. Seryjna hydraulika dodatkowa umożliwia proste podłączanie różnorakich osprzętów, co nie tylko poszerza spektrum zastosowań minikoparki, ale również zwiększa jej ekonomiczność.

Nowa koparka ma wyjątkowo przestronną, jak na maszyny w tej kategorii wagowej, obficie przeszkloną, komfortową i bezpieczną kabiną. Spokojną, niezakłóconą pracę w każdych warunkach gwarantuje wysoki standard wyposażenia - podczas upałów sprawdza się zwłaszcza dwuczęściowa szyba przednia, którą można całkowicie wsunąć pod dach kabiny. W minikoparce Wacker Neuson zapewniono także bardzo dobry dostęp z poziomu gruntu do punktów serwisowych i wymagających codziennej kontroli, co skraca czas bieżącej konserwacji i serwisu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.