[ATB] Nowości

Wacker Neuson prezentuje swobodne zagęszczanie

Data publikacji:

Firma Wacker Neuson wprowadziła na rynek pierwszy na świecie wibrator pogrążany do zagęszczania betonu zasilany z zestawu plecakowego z wymiennym, wydajnym akumulatorem litowo-jonowym zapewniającym energię na cały dzień roboczy. Plecak umożliwia pracę bez ciągnącego się kabla zasilającego, co zapewnia wyjątkową swobodę ruchu, wysoki komfort obsługi oraz wzrost bezpieczeństwa, szczególnie podczas pracy w szalunkach i na rusztowaniach.

Firma Wacker Neuson jest w ścisłej czołówce producentów wdrażających sprzęt zasilany z akumulatorów. Nowy akumulatorowy wibrator IEe dołączył do innych, już oferowanych urządzeń Wacker Neuson tego typu: akumulatorowych zagęszczarek AP2560e, AP1840e lub AP1850e oraz ubijaków AS30e, AS50e i AS60e.

Wacker Neuson oferuje zatem obecnie siedem narzędzi zasilanych takimi samymi nowoczesnymi, wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi BP1000 i BP1400 o zróżnicowanej pojemności. Umożliwia to zamienne korzystanie z modułowych ogniw w różnych urządzeniach, a dzięki możliwości ich szybkiej wymiany baterii - pracę bez przestojów. Wacker Neuson oferuje również większe maszyny o niskiej i zerowej emisji, takie jak koparka „dual power”, ładowarka kołowa, czy kompaktowe wozidła gąsienicowe i kołowe. Ponadto do wprowadzenia na rynek jest przygotowywana elektryczna minikoparka o masie 1,7 t.

Serce w plecaku

Wibrator pogrążalny IEe pozwala pracować szybciej, wygodniej i bezpieczniej. Wydajny akumulator litowo-jonowy wraz z przetwornicą znajduje się w specjalnym plecaku ACBe, dzięki czemu operator nosi źródło energii przy sobie. Eliminuje to przeszkadzające w pracy długie kable zasilające, na które nie musi już uważać podczas zagęszczania i które nie mają kontaktu z mokrym betonem. W porównaniu z przewodowymi wibratorami pogrążalnymi oszczędza się w ten sposób także czas, bo nie potrzeba przemieszczać wibratora i przetwornicy do najbliższego źródła prądu, co ma szczególne znaczenie w przypadku dużych powierzchni.

Aby włożyć litowo-jonowy akumulator do plecaka, wystarczy kilka ruchów, co umożliwia jego szybką wymianę w dowolnym momencie. W plecaku jest również zintegrowana przetwornica, która gwarantuje niskie, bezpieczne napięcie 34 V. Ważący 15 kg (z baterią BP1000) plecak ABCe, opracowany we współpracy z producentem markowych plecaków, ma kompaktowe wymiary oraz wyściełane pasy naramienne i biodrowe, co zapewnia bardzo dobre rozłożenie ciężaru i komfort noszenia. – W ramach uzupełnienia naszego istniejącego portfolio produktów zapewniamy bardzo elastyczne i wygodne rozwiązanie do zagęszczania betonu. Jesteśmy jedynym dostawcą na rynku, który oferuje plecak z wymiennym akumulatorem. Dzięki temu ten sam akumulator można stosować również do innych urządzeń z naszej oferty, a także dalej pracować z drugim akumulatorem, podczas gry pierwszy jest ładowany – podkreśla Stefan Pfetsch, prezes firmy Wacker Neuson Produktion.

Wymienne buławy

Solidny, trwały i niezawodny wibrator pogrążalny IEe z akumulatorem oferuje zalety znane z serii wibratorów Wacker Neuson IE: buława jest utwardzona w przedniej części, a zastosowanie wysokiej częstotliwości (200 Hz) zapewnia stabilną prędkość obrotową i w konsekwencji optymalną jakość zagęszczania betonu. Poza tym nowy system również jest zbudowany modułowo - do plecaka z akumulatorem można podłączyć wibrator pogrążalny z buławą o różnych rozmiarach. Dostępne są także różne długości węży ochronnych. Podobnie jak w serii IE, do wyboru są buławy o trzech średnicach - 38, 45 i 58 mm, oraz długości odpowiednio 285, 320 i 327 mm, a także węże o standardowej długości 1,5; 3 i 5 m. Oznacza to, że przy niższych kosztach inwestycyjnych i niewielkim zapotrzebowaniu na przestrzeń magazynową, można dysponować optymalnym rozwiązaniem dla wielu różnych zastosowań.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.