[ATB] Aktualności Wacker Neuson

Wacker Neuson - To co najlepsze Universe 2018

Data publikacji:

Firma Wacker Neuson 20 czerwca sprowadziła do swojej fabryki w miejscowości Hörsching niedaleko Linz (Austria) liczną reprezentację dilerów niemieckiej marki oraz dziennikarzy z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Cel spotkania pod hasłem „Wacker Neuson Universon 2018” - w którym nie mogło zabraknąć redakcji atb - był następujący: prezentacja pełnej oferty produktowej firmy i zwiedzanie zakładu.

Pierwszym aktem „Wacker Neuson Universe 2018” była konferencja prasowa poprzedzona oficjalnym powitaniem ze strony prominentnych przedstawicieli firmy - Martina Lehnera, prezesa zarządu, Alexandra Greschnera, członka zarządu, i Gerta Reichetsedera, dyrektora zarządzającego (wszyscy Wacker Neuson). Po krótkiej prezentacji firmy, przybyli goście, podzieleni na grupy, wraz z przedstawicielami producenta byli oprowadzani po przygotowanych strefach produktowych.

Strefy maszynowe

W strefie minikoparek gąsienicowych, w której rzecz jasna każdy z uczestników mógł wypróbować możliwości prezentowanych maszyn, Wacker Neuson pokazał modele ET 18VDS, EZ36 i ET65. Jednak -również na dziennikarzy - czekały także inne zadania, jak choćby minigolf z minikoparką EZ 17 w roli głównej, czy transport butelek przy użyciu koparki EZ53 VDS. Swoich zwolenników miała również strefa „E” - pod tym kryptonimem mieściły się maszyny charakteryzujące się zerową emisją spalin i zasilane za pomocą akumulatorów, pozwalające na komfortową pracę w pomieszczeniach zamkniętych lub słabo wentylowanych. Dlatego też przetestować można było wozidło DW15e, minikoparkę EZ17e, ładowarkę Kramer 5055e, nie zabrakło również sprzętu do zagęszczania gruntu. Interesującym elementem tej strefy były także maszyny przeznaczone do pracy w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni: najmniejsza koparka Wacker Neuson  803 o szerokości jedynie 70 cm i elektryczne wozidło gąsienicowe DT10e.

Wirtualna wymiana akumulatora

Kolejne, nie mniej ciekawe strefy dotyczyły obsługi serwisowej oraz digitalizacji. W pierwszej - na bazie symulacji zgłoszenia serwisowego - można było przekonać się, jak w prosty sposób eksperci Wacker Neuson mogą na odległość połączyć się z maszyną i wspierać serwisantów w naprawie maszyn. Z kolei w drugiej - strefie digitalizacji - każdy z gości zakładając okulary z widokiem 360°, niczym w grze komputerowej mógł przenieść się do wirtualnego świata Wacker Neuson, aby zobaczyć i obsługiwać produkty, które są jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Pozwala to na uzyskiwanie cennych informacji zwrotnych, jak choćby wynikających z wirtualnej wymiany akumulatora w ubijaku wibracyjnym czy filtra w ładowarce.

Fabryka od 6 lat

Wizyta w zakładzie produkcyjnym nie mogła oczywiście obyć się bez zwiedzania fabryki. A w przypadku wybudowanego w 2012 r. nowoczesnego zakładu o powierzchni 17 ha było co oglądać. Fabryka w Hörsching posiada bowiem w strefie produkcyjnej 5 linii montażowych: na 3 montowane są koparki gąsienicowe i kołowe, a na 2 pozostałych wozidła kołowe i gąsienicowe. W ciągu roku zakład jest w stanie wyprodukować 17 tys. maszyn. Warto dodać, iż w Hörsching jest także lakiernia, w której każda z produkowanych maszyn może być pomalowana w dowolonym kolorze z palety RAL, a także pokaźny magazyn części zamiennych mieszczący do 500 palet.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.