[ATB] Aktualności Wacker Neuson

Wacker Neuson Universe 2017

Data publikacji:

Od 9 do 12 maja br Bawaria po raz kolejny wypełniła się klientami, dilerami oraz dziennikarzami uczestniczącymi w Wacker Neuson Universe 2017. Wydarzenie miało na celu nie tylko przedstawienie nowości wprowadzonych do oferty Wacker Neuson, ale także dało szansę na przetestowanie maszyn w pracy oraz możliwość zwiedzenia kompleksu w Reichertshofen.

Do pracy przygotowano maszyny z poszczególnych grup produktowych: techniki betonu, ładowarek, minikoparek, ubijaków oraz zagęszczarek. Testowano m.in. minikoparki ET16 z systemem Vertical Digging System, umożliwiającym bezstopniowe nachylenie nadwozia o 15°, oraz minikoparkę 803 dual power z generatorem elektrohydraulicznym HPU8.
Szczególny nacisk położono na udoskonalenia maszyny z grupy zero emission. Wprowadzono nową generację akumulatorów w ubijakach AS30e i AS50e, wydłużając ich pracę odpowiednio do 45 i 30 minut. Unowocześnieniu uległa również ładowarka WL20e – wyposażono ją w nowy akumulator AGM („Absorbent Glass Mat”), który posiada wbudowaną ładowarkę o mocy 230 V, umożliwiającą ładowanie przez każde gniazdo.
Chwilę poświecono również nowym produktom – w tym m.in. wozidłom z systemem dual view, który oferuje możliwość obrotu stanowiska pracy kierowcy o 180o. Maszyny te przechodzą aktualnie testy, a ich premiera przewidziana została na drugą połowę 2018 roku.

Reichertshofen – wzmocniony filar grupy

Wacker Neuson Universe 2017 był również momentem oficjalnego otwarcia kompleksu fabryczno-administracyjnego w Reichertshofen. Choć zakład został otwarty w 1964 roku, do dzisiaj jest wciąż rozbudowywany – w 2008 roku utworzono tu centrum szkoleniowe, a w 2016 postawiono czteropiętrowy budynek administracyjny i centrum badawczo-rozwojowe. To tu projektuje się i produkuje zagęszczarki i ubijaki do zagęszczania gruntu, wibratory pogrążalne i przyczepne oraz przetwornice do techniki betonu, a także młoty wyburzeniowe, przecinarki do cięcia nawierzchni i balony oświetleniowe. Wacker Neuson jest w  Reichertshofen jednym z ważniejszych pracodawców, a w tutejszych zakładach pracują kolejne pokolenia rodzin – co stanowi powód do dumy niemieckiego producenta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.