[ATB] Aktualności

Wärtsilä i Aggreko współpracują w elektrowni

Data publikacji:

Aggreko i specjalista ds. Energii Wärtsilä współpracują w nowej modułowej elektrowni, która może dostarczyć do 100 MW. Aggreko dostarczy teraz nowo uruchomione rozwiązanie Modular Block firmy Wärtsilä, które jest modułową i rozszerzalną instalacją, w której zastosowano silniki średniej prędkości rodziny Wärtsilä, które mogą być zasilane gazem ziemnym lub biopaliwami.

Odpowiednie zarówno do zastosowań stałych, jak i tymczasowych, elektrownie mogą być wznoszone w ciągu kilku tygodni i rozbudowywane w celu zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na energię.

Wärtsilä powiedzia ł, że użycie silników średniej prędkości przyniosłoby „zupełnie nowy wymiar wydajności tymczasowemu rynkowi energii”, skutkując „dużymi oszczędnościami” w zużyciu paliwa i kosztach operacyjnych oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych.

Stephane Le Corre, dyrektor ds. strategii i rozwoju handlowego, Aggreko, powiedział:

Zdajemy sobie sprawę z rosnącego rynku generacji rozproszonej i rosnącego zapotrzebowania na nowe rozwiązania w zakresie mocy cieplnej.

Widzimy wiele potencjalnych zastosowań bloku modularnego Wärtsilä przy projektach trwających zwykle 5-10 lat, z jego zdolnością do osiągania wysokiego poziomu wydajności, przy jednoczesnym przenoszeniu.

Jean Nabb, dyrektor ds. partnerstw strategicznych w Wärtsilä Energy Business:

Aggreko jest światowym liderem w dziedzinie zasilania mobilnego, modułowego, a rozwiązanie Wärtsilä Modular Block otwiera nowe, ekscytujące możliwości zarówno dla stacjonarnej, jak i tymczasowej produkcji energii elektrycznej do 100 MW.

Zgodnie z umową Wärtsilä dostarczy technologię i projekt urządzeń do wytwarzania energii, a Aggreko dostarczy sam system.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.