[ATB] Technika

Walce tandemowe ARX

Data publikacji:

Firma Ammann specjalizuje się w rozwiązaniach dedykowanych dla prac związanych z infrastrukturą drogową oraz transportem. Do oferty producenta dołączyły nowe, lekkie walce tandemowe ARX z serii 2-2 przeznaczone do pracy na małych i średnich budowach, przy remontach dróg miejskich, ulic, deptaków itd.

Nowa seria walców obejmuje modele ARX 23-2 T4f, ARX 23-2C T4f, ARX 26-2 T4f i ARX 26-2C T4f o masie w zależności od modelu od 2 do 2,5 t i zakresie roboczym od 1000 do 1200 mm. Wersje oznaczone literą C są maszynami kombinowanymi, które wykorzystują bębny stalowe z przodu i cztery opony pneumatyczne z tyłu. Napęd walców ARX stanowią siniki Kubota zgodne z normami emisji spalin US Tier 4 oraz EU Stage V.

Nowością jest połączenie przegubowe, które umożliwia szybką regulację bębna od konfiguracji liniowej do offsetowej. Dzięki temu rozwiązaniu, przesunięte walce mogą pracować blisko przeszkód. Operator musi kontrolować wówczas tylko jeden bęben ponieważ drugi zawsze będzie w bezpiecznej odległości od przeszkody. Podczas prac w otwartych przestrzeniach lepsze  jest ustawienie w linii  (in Line), gdyż umożliwia równomierny rozkład sił zagęszczania.

Prezentowane walce ARX firmy Ammann posiadają szereg też usprawnień na stanowisku operatora. Przygotowana platforma zapewnia doskonałą widoczność, wyposażona jest w ergonomicznie ukształtowany układ deski rozdzielczej, wokół której umieszczono  barierkę ochronną, przesuwane siedzisko, system oświetlenia LED i elektroniczną dźwignię sterowania napędem umożliwiającą płynne włączanie/wyłączanie, co jest szczególnie ważne przy pracach na asfalcie.

Opcjonalnie można zamówić między innymi  zestaw CE ze składaną konstrukcją ROPS i światłami drogowymi,  zadaszenie, narzędzie ACE Force do zagęszczania optymalizujące wydajność, termometr na podczerwień, alarm cofania, Ammann Traction Control, podłokietniki fotela, centralny hak do podnoszenia, lampę ostrzegawczą LED i składane skrobaki.

Dla zapewnienia bezpiecznej i bardziej komfortowej pracy zmniejszono poziom generowanego hałasu, ponadto system sterowania posiada funkcję zatrzymania awaryjnego w razie niebezpiecznej sytuacji na stanowisku pracy. Newralgiczne punkty serwisowe są łatwo dostępne, co ułatwia prace konserwacyjne i naprawy, a bezobsługowe części zapewniają niski koszt utrzymania maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.