[ATB] Aktualności

Walterscheid - Skazani na sukces

Data publikacji:

Walterscheid Powertrain Group uruchomiła nową fabrykę Walterscheid Welsberg w Południowym Tyrolu na terenie Włoch. W nowoczesnym zakładzie 220 pracowników zajmuje się produkcją wałów Double Universal Joint (DUJ).

Budowa wałów Walterscheid umożliwia skuteczne przenoszenie napędu pomiędzy współosiowymi wałkami również przy dużych kątach wychylenia. Aktualnie te urządzenia obecne są w wielu napędach maszyn budowlanych i rolniczych. Firma Walterscheid Powertrain Group dysponuje obecnie najnowocześniejszym na świecie zakładem do produkcji wałów Double Universal Joint. Jako światowy lider w produkcji wałów napędowych do maszyn rolniczych i budowlanych, Walterscheid Powertrain Group uwzględnia w nowym zakładzie produkcyjnym cały cykl życia tych produktów, od początkowej rozmowy z klientem, aż po seryjną produkcję.
– Teraz w Europie praktycznie każdy ciągnik z napędem na cztery koła jest wyposażony w dwa wałki napędowe, które zostały wyprodukowane w naszej fabryce. Zakład produkcyjny został niedawno przeniesiony z Bruneck do Welsberg. Puste hale przemysłowe umożliwiły optymalną integrację nowoczesnej linii produkcyjnej. Nowy zakład wspomaga zatem fabrykę GKN Sinter Metals i GKN Driveline w Brunico, które od jakiegoś czasu znajdują się w Południowym Tyrolu w Pustertalu, a także drugi zakład GKN Sinter Metals, który został otwarty w pobliżu Sand w Taufers w 2017 r. – relacjonuje Andreas Kaufmann, kierownik zakładu.

Solidny wzrost

Nowy zakład produkcyjny w Welsberg pozwala na zwiększenie mocy produkcyjnych tego renomowanego producenta. Osiągają one teraz poziom 600 tys. podwójnych, uniwersalnych wałów przegubowych i 30 tys. wałów Cardana.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.