[ATB] Budownictwo

Warszawa. 400 mln na inwestycje drogowe w tym roku. Co zbudują?

Data publikacji:

Przebudowa Traktu Lubelskiego, skrzyżowania Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej czy zawarcie umowa na przebudowę Wału Miedzeszyńskiego, w celu połączenia istniejącego układu drogowego z budowaną południową obwodnicą Warszawy to niektóre plany Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie na ten rok. ZMID ma do wydania na inwestycje w 2018 roku prawie 400 mln zł.

W ramach budżetu określonego przez Radę Miasta przede wszystkim kontynuowane będą wcześniej rozpoczęte budowy, np. Marsa i Żołnierskiej, Marynarskiej, Łodygowej, Gandhi, Lazurowej, Głębockiej, al. Polski Walczącej (Czerniakowskiej bis), kładki nad ul. Płowiecką. Większość z tych inwestycji skończy się w tym roku. 
Rozpocznie się natomiast przebudowa Traktu Lubelskiego od ul. Zwoleńskiej do Borowieckiej, a także skrzyżowania ulic: Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Powstaną nowe ścieżki rowerowe wzdłuż ulic: Leszno i Górczewska oraz wzdłuż ul. Anielewicza. 
ZMID szykuje kilka nowych przedsięwzięć. W tym roku planowane jest podpisanie umowy na zaprojektowanie i wybudowanie kładki pieszo-rowerowej łączącej Park Kępa Potocka z terenami Pasa Nadwiślańskiego. Jesienią planowane jest podpisanie umowy na przebudowę Wału Miedzeszyńskiego, który połączy istniejący układ drogowy z budowaną południową obwodnicą Warszawy. Nowa droga (ok. 1 km) będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz jezdnie lokalne, chodniki i drogi rowerowe.
Również jesienią zawarta będzie umowa na przebudowę Wybrzeża Szczecińskiego i Wybrzeża Helskiego na odcinku ponad 2 km od ul. Okrzei do mostu Gdańskiego. Wybudowana zostanie jezdnia o trzech pasach ruchu, z których dwa będą prowadziły na północ a jeden na południe. Będą chodniki i drogi rowerowe powiązane ze ścieżką rekreacyjną nad Wisłą. Nad kanałem przy wejściu do Portu Praskiego powstanie kładka pieszo-rowerowa. Ważną częścią tej inwestycji jest budowa zapór przeciwpowodziowych. 
Przed końcem roku przewidziano podpisanie umowy na budowę wind przy moście Poniatowskiego. Cztery zewnętrzne konstrukcje zlokalizowane będą przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, a przy ul. Solec i przy stacji PKP Powiśle po dwie w istniejących wieżycach mostu.
W tym roku kontynuowany będzie program poprawy jakości dróg nieutwardzonych. Trwa weryfikacja wniosków dzielnic, w kwietniu mają rozpocząć się pierwsze prace. Ich realizacją zajmie się Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.