[ATB] Wywiady [ATB] Aktualności

Waś debiutuje na Baumie

Data publikacji:
Waś debiutuje na Baumie

Monika Syczuk-Gniewek, dział eksportu w firmie WAŚ: Na targach Bauma jesteśmy po raz pierwszy i mamy produkty, które z powodzeniem nadają się do wykorzystania w wielu maszynach z branży budowlanej. Do tej pory koncentrowaliśmy się głownie na samochodach ciężarowych, autobusach, przyczepach. W tym roku udało nam się otrzymać stoisko na targach Bauma, przyjechaliśmy tutaj również szukać nowych partnerów biznesowych. 

 

Posiadamy w swojej ofercie lampy przeznaczone do szerokiej gamy maszyn i pojazdów budowlanych, o ile oczywiście nie mają jakiś nietypowych wymagań. Wiadomo, że maszyny budowlane często pracują w bardzo wymagającym środowisku i są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia - nasze lampy są jednak bardzo wytrzymałe. Dotyczy to zarówno materiałów, jak i wysokiej klasy szczelności. Nasze lampy diodowe mają klasę szczelności co najmniej IP66/68, mamy w ofercie także lampy z najwyższą klasą IP6K9K, do tego mamy specjalny certyfikat na niektóre z nich, co oznacza, że mogą pracować w trudnym środowisku i są odporne na różne rodzaje zagrożeń, np. w środowisku łatwopalnym itp.

Wciąż analizujemy ten rynek i staramy się poszerzać jeszcze bardziej gamę naszych produktów. Równie ważny jest dla nas sektor rolniczy, od którego przecież zaczynaliśmy produkcję. W tej chwili nasze produkty są obecne w 80 krajach na całym świecie i ta liczba cały czas rośnie. Mamy oczywiście duży potencjał, jeździmy na targi motoryzacyjne, rolnicze, a teraz także budowlane, rozwijamy się pod każdym względem. Obecnie nasza firma zatrudnia około 400 osób.

Ostatnie dwa lata są niestety bardzo nieprzewidywalne, były zarówno spadki jak i wzrosty sprzedaży. Sytuacja na Wschodzie też ma wpływ na rynek, widać większą ostrożność, a klienci kupują tyle towaru, ile akurat potrzebują. Nie jesteśmy w stanie konkurować cenowo z producentami azjatyckimi, ponieważ stosujemy wyłącznie wysokiej jakości komponenty w naszych produktach, a one są drogie. Komponenty sprowadzamy głównie z Europy Zachodniej, produkcja i montaż odbywa się w Polsce i to wszystko przekłada się na końcową cenę produktu. Wiadomo, że w Azji koszty produkcji są wyjątkowo niskie, ale WAŚ broni się jakością i niezawodnością produktów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.