[ATB] Budownictwo

Ważne umowy PKP PLK

Data publikacji:

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy o wartości ponad 2 mln złotych na budowę systemu łączności cyfrowej dla kolejnictwa – GSM-R.

 Na konferencji prasowej minister powiedział dziennikarzom, że: „ Dzięki podpisanym umowom nadrabiamy wieloletnie zaległości w stosowaniu nowoczesnych systemów zwiększających bezpieczeństwo na kolei. Umowy dotyczące GSM-R to przełom na polskiej kolei i wejście na wyższy poziom technologiczny. Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna”.  GSM-R (GSM for Railways) jest systemem łączności cyfrowej opartym na standardzie GSM, który zaprojektowano w celu zapewnienia komunikacji w transporcie  kolejowym. Umożliwia on transmisję głosową, potrzebną do prowadzenia ruchu oraz transmisję danych dla potrzeb np. Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem ETCS poziom 2. Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował , że w wyniku realizacji umów w ciągu 5 lat system zostanie zainstalowany na 13 tys.600 km linii kolejowych  w Polsce.  Do tej pory w system GSM-R wyposażono już ok. 1,6 tys. km linii, w tym odcinki linii E-30 Bielawa Dolna – Opole, linia E-65 Warszawa –Gdynia, E-20 Kunowice-Terespol oraz  nr 1 i 17 Warszawa – Łódź.

Źródło: PAP

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.