[ATB] Technika Weidemann

Weidemann - Inteligentny pomocnik

Data publikacji:

Na ostatnich targach Agritechnica Weidemann zaprezentował interesujące urządzenie IMP, stanowiące kolejny krok w kierunku automatyzacji prac. Niewielki, zasilany z akumulatora pojazd powstał jako studium koncepcyjne we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Monachium i firmą Innok Robotics z Ratyzbony.

Zaletą IMP (Intelligent Multifunctional Partner) jest możliwość wielofunkcyjnego wykorzystania do różnych zadań w gospodarstwie, np. do zgarniania śniegu czy transportu niewielkich ładunków.

Z pilota i automatycznie

Urządzenie waży 250 kg, porusza się z prędkością do 7 km/h i ma wymiary 120x82x95,5 cm oraz dwa skrętne kółka (obrót 360°) zapewniające znakomitą zwrotność. Ma też skrzynię-wywrotkę o ładowności 180 kg oraz układ zawieszenia narzędzi, na którym można zamocować lemiesz spychający (w przyszłości przewidziana jest szersza gama osprzętu). W wyposażeniu jest również zaczep kulowy, co pozwala wykorzystywać IMP jako mały ciągnik do manewrowania przyczepami lub sprzętem o masie do nawet 1600 kg.
IMP może być sterowany zdalnie pilotem, pracować automatycznie lub jako urządzenie śledzące. W tym ostatnim trybie czujnik laserowy (kąt widzenia 270°) skanuje sylwetkę człowieka, za którym urządzenie po prostu podąża. Funkcja ta jest bardzo przydatna, gdy rozładowuje lub załadowuje się skrzynię pojazdu, pokonując przy tym co jakiś czas pewien odcinek drogi, np. przy ustawianiu ogrodzenia czy zbieraniu drewna. W trybie całkowicie automatycznym IMP pracuje autonomicznie na zaprogramowanej trasie, zatrzymując się samoczynnie po wykonaniu zadania.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.