Firma Mecalac specjalizuje się w produkcji kompaktowych maszyn, które sprawdzają się bardzo dobrze na miejskich placach budowlanych. Do swojej oferty dołącza właśnie trzy nowe modele kołowych ładowarek obrotowych, które uzupełniają asortyment maszyn w tej klasie. Ładowarki obrotowe Mecalac zapewniają rozwiązania dopasowane dla każdych warunków pracy.
Najmniejszy model AS750 dzięki swojej szerszej konstrukcji i rozstawowi osi zwiększonemu do 1,87 m, zapewnia wysoki poziom stabilności i bezpieczeństwo użytkowania. Moc zastosowanego silnika wynosi 61 KM, ładowarka gwarantuje przy tym większy udźwig, ładowność, a także wysoką precyzję operacyjną za sprawą kinematyki wysięgnika typu P. Kabina operatora daje bardzo dobrą widoczność na obszar roboczy, dostęp do wnętrza możliwy jest z obu stron.
Wersja AS850 jest synonimem wydajności, model ten posiada ponadto tak ważne zalety jak sztywne podwozie oraz układ kierowniczy z dwiema osiami skrętnymi. Nowe ramię i układ kinematyki typu Z stanowią optymalny kompromis pomiędzy siłą kopania a precyzją ruchów. Ładowarka AS850 jest również dostępna w opcji z prędkością maksymalną 40 km/h, co umożliwia bardziej wydajny i szybszy transport ładunków.
Najmocniejsza wersja ładowarki AS1000 wyposażona została w 4-cylindrowy silnik o mocy 75 KM, z wysokim momentem obrotowym 375 Nm, który warunkuje wysoką sprawność i szybkość działania maszyny na każdym placu budowy. Ładowarkę można wyposażyć w wysoko przepływowy przewód hydrauliczny o wydajności do 120 l/min, który sprawdzi się idealnie podczas obsługi dodatkowego osprzętu hydraulicznego, czyniąc ją maszyną bardziej uniwersalną.
Ładowarki Mecalac AS korzystają z koncepcji obrotu zwiększającej wydajność pracy ze względu na fakt, iż daje możliwość jednoczesnej jazdy, manewrowania i obracania z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowania. Ładowarka obrotowa dzięki swojemu ramieniu może się obracać zamiast wykonywać niepotrzebne manewry - czysta oszczędność czasu, paliwa i mniej hałasu w miejscu pracy.
Trzy dostępne tryby sterowania z jedną osią skrętną, dwiema osiami skrętnymi oraz tryb kraba przyczyniają się do jak największej mobilności również w ograniczonych przestrzeniach miejskich. Wysoki poziom stabilności działania to jednak nie tylko konstrukcja podwozia. Wynika również z tego, że w trakcie prowadzenia prac łyżkę można podnieść z przodu, a po zablokowaniu tylnej osi także przy obrocie 180° i to bez ryzyka utraty równowagi.
Pronar rozpoczyna produkcję kruszarek
Fabryka SaMASZ rozbudowana
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę