[ATB] Aktualności

Więcej miejsca – więcej możliwości z KH-Kipper

Data publikacji:

KH-Kipper specjalizuje się w zabudowach dla sektora budowlanego - wysoka koniunktura w tej branży idzie w parze ze zwiększeniem sprzedaży. Dynamiczny wzrost nowych projektów w obszarze infrastruktury drogowej i budownictwa mieszkalnego oraz boom w branży wydobywczej pozwoliły w 2021 roku nadrobić spadki produkcji do jakich przyczynił się rozwój pandemii.

    KH-Kipper

Miniony rok producent zamyka ilością ponad 2400 sztuk, czyli największym w historii firmy rocznym wolumenem produkcji. W szerokim portfolio znajdują się zabudowy, przyczepy i naczepy dla różnych branż: budowlanej, wydobywczej, komunalnej, energetycznej, a nawet rolniczej. Wyzwaniem pozostają występujące cały czas braki w dostawach komponentów i materiałów.

Dzięki wzrostowi zamówień z całego świata i długofalowemu planowaniu w 2018 roku podjęto decyzję o powiększeniu zakładu. Budowę nowej hali montażu końcowego ukończono jeszcze przed wybuchem pandemii, a na przełomie 2021/2022 rozpoczyna funkcjonowanie przylegające do niej nowe biuro.

Oddanie do użytku nowej hali pozwalającej w najnowocześniejszy sposób zarządzać produkcją diametralnie poprawiło możliwości produkcyjne i jakość produktów. Teraz w nowej hali o powierzchni ponad 1000 m² mieści się 18 przestronnych stanowisk montażowych, na których łatwo zorganizować prace. Hala pozwala na realizację nietypowych zleceń, w tym dużych i ciężkich zabudów kopalnianych, których produkcja wymaga dużo miejsca i transportowania za pomocą suwnic o dużym udźwigu. Więcej miejsca daje dodatkowe możliwości wdrażania nowych technologii produkcji. Stanowiska na dotychczasowej hali zostały zagospodarowane głównie pod potrzeby lakierni. W 2021 roku powiększono także parking samochodów ciężarowych.

Po oddaniu do użytku budynku biurowego zapowiadane są kolejne inwestycje, m. in. zorganizowanie działu laserowego cięcia profili, które usprawni wytwarzanie ram pośrednich oraz unowocześnienie linii automatycznego śrutowania i lakierowania proszkowego. Innowacje niewątpliwie ulepszą proces produkcji i realizację zamówień do klientów. Na rok 2022 planowany jest kolejny wzrost i rekordowa ilość produkcji oraz wartość sprzedaży.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.