[ATB] Technika Continental

Więcej światła z Continental

Data publikacji:
Więcej światła z Continental

Firma Continental dodaje kolejny produkt do swojej szerokiej oferty dla pojazdów użytkowych i specjalnych w sektorze off-highway. Seria oświetlenia NightViu jest opracowywana specjalnie do zastosowań w maszynach budowlanych. 

Seria ta zapewnia znacznie lepszą widoczność w miejscu pracy, zwiększając bezpieczeństwo i wydajność na placach budowy. NightViu charakteryzuje m.in. koncepcja modułowej obudowy, która cechuje się minimalnym poziomem złożoności komponentów i oferuje użytkownikom dużą elastyczność, co pozwala pokryć szeroki zakres wymagań oświetleniowych. Nowy system może się również pochwalić wyższą wydajnością świetlną w porównaniu z wieloma systemami dostępnymi na rynku.

– Patrząc całościowo na sektor budowlany,  przyczynianie się do większego bezpieczeństwa na placu budowy za pomocą naszych rozwiązań jest ważnym celem dla Continental – wyjaśnia Georg Kliewer, szef działu pojazdów specjalnych w segmencie Automotive Aftermarket firmy Continental. – Dlatego cieszymy się, że nasze lampy robocze NightViu znacznie poprawiają widoczność w słabo oświetlonych miejscach na placu budowy

– dodaje.

Ogromna presja czasu oznacza, że na wielu pracach budowy praktycznie na całym świecie praca musi trwać dzień i noc. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby środowisko pracy było optymalnie oświetlone, także o zmierzchu lub w nocy, co umożliwia prawidłową ocenę i minimalizację niebezpiecznych sytuacji. A dzięki lampom roboczym NightViu operatorzy maszyn będą mieli w każdej sytuacji bardzo dobrą widoczność, dzięki czemu nie będą mogli przeoczyć przeszkód lub kolegów z placu budowy z powodu słabego oświetlenia.

Złożone warunki środowiskowe w branży budowlanej stawiają wysokie wymagania, dlatego lampy robocze muszą być wysoce wydajne, wysokiej jakości i wytrzymałe. Oświetlenie firmy Continental z serii NightViu charakteryzuje się dużą skutecznością świetlną - wyposażone jest w 6 mocnych diod LED (ok. 100 lm/W) i 4 soczewki osłaniające. W efekcie wrażliwe układy elektroniczne pojazdów są chronione, a zwarcia spowodowane nadmiernym zużyciem energii bardzo mało prawdopodobne.

Opcje strumienia świetlnego obejmują zakres 1500-3500 lm. Wiązki światła pokrywają szeroki zakres scenariuszy oświetleniowych dla obszaru roboczego wokół pojazdu, od oświetlenia bliskiego zasięgu do oświetlenia dalekiego pola. Wiązki te mają przy tym różne wzory oświetlenia, od silnie skoncentrowanego oświetlenia punktowego po oświetlenie bardzo szerokiego pola. – W trybie Ultra-Wide nadal osiągamy natężenie światła na poziomie 1 lx w odległości min. 90 m, a to jest absolutnie wyjątkowe – wyjaśnia Chris Kosmala, odpowiedzialny za rozwój systemu oświetlenia w firmie Continental. Ogólnie rzecz biorąc, zwiększa to jasność w narożnikach lub na końcu oświetlanego obszaru z dala od reflektorów.

Elastyczność na wysokim poziomie

Continental zaprojektował również unikalną koncepcję obudowy, która umożliwia zastosowanie 3 różnych opcji strumienia świetlnego oraz 4 różnych wzorów świecenia, które można dowolnie łączyć bez konieczności stosowania więcej niż jednej konstrukcji obudowy. – W ten sposób złożoność serii NightViu jest utrzymywana w ryzach, ale nadal możemy spełniać wszelkie możliwe wymagania naszych klientów – mówi Chris Kosmala. Podejście modułowe pozwala również na łączenie różnych stożków świetlnych przy zachowaniu bardzo równomiernego oświetlenia, bez kłopotliwych w takiej sytuacji cieni.

Co ważne, aluminiowe obudowy są przystosowane do ciężkiej pracy w terenie i są zabezpieczone przed wodą i pyłem zgodnie z normą IP6K8. Lampy są również odporne na temperatury w zakresie od -40° do +90°C. Produkty przechodzą m.in. rygorystyczne testy, takie jak odporność na wodę i temperaturę w certyfikowanym laboratorium jakości Continental. Elastyczny system instalacji świateł do montażu standardowego lub ciężkiego umożliwia również doposażenie w wielu różnych pozycjach na pojazdach budowlanych.
Światła robocze NightViu Premium będą dostępne już w drugiej połowie 2022 r. Zostaną one również uzupełnione w kolejnych miesiącach o dalsze możliwości zastosowania w sektorze pojazdów użytkowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.