[ATB] Nowości

Więcej technologii i wygody w koparkach Kubota

Data publikacji:

Japońska Kubota, specjalista od niewielkich maszyn budowlanych i znany producent silników oraz traktorów, zaprezentował nową generację 8-tonowych koparek kompaktowych, która ma szansę stać się kolejnym hitem marki. Odświeżono kabinę i dodano kilka istotnych funkcji. Premiera nowej maszyny miała miejsce podczas majowej edycji targów eRobocze Show w Lubieniu Kujawskim.

    Więcej technologii i wygody w koparkach Kubota

Model KX085-5 został wyposażony w mocny, niskoemisyjny silnik Kubota o pojemności 3,3 l i jest dostępny zarówno w wersji z wysięgnikiem jedno-, jak i dwuczęściowym. Maszyna posiada 4 osobne obwody sterujące, które w wersji z regulowanym wysięgnikiem uzupełnione są dodatkowym osobnym obwodem sterującym. Oprócz tego sprzęt wyposażono w dobrze znany klientom japońskiej firmy system Kubota Load Sensing, gwarantujący wysokie prędkości robocze i płynne ruchy wszystkich funkcji roboczych.

Nowa generacja koparek to także obowiązkowo nowa, nowocześniejsza kabina, która oferuje operatorowi maszyny więcej miejsca na nogi, a także jest wyposażona w podwójnie regulowany fotel z amortyzacją pneumatyczną. Wygodę pracy powinien podnieść także 7-calowy kolorowy ekran LCD, który obsługuje się za pomocą oprogramowania Kubota Jog-Dial. Do tego wszystko to co jest już standardem w dzisiejszych czasach, czyli wydajna klimatyzacja i uchwyt na telefon komórkowy ze złączem USB. Warto dodać, że w porównaniu ze starszymi modelami japońskim inżynierom udało się obniżyć poziom hałasu w kabinie o 2 dB(A).

Jeszcze więcej technologii i funkcji 

Kubota znana jest z dbania o bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w modelu KX085-5, który w standardzie posiada zintegrowaną kamerę cofania. Oczywiście obraz z kamery jest wyświetlany na wspomnianym wcześniej 7-calowym kolorowym wyświetlaczu. Ponadto po raz pierwszy maszyny z tej serii są wyposażone w automatyczne wyłączanie silnika, które można ustawić w określonym czasie. Dodatkowe obwody sterujące są aktywowane za pomocą włącznika na prawym dżojstiku, a zawór elektromagnetyczny automatycznie aktywuje powrót płynu do zbiornika hydraulicznego, gdy na wyświetlaczu zostanie wybrany odpowiedni tryb. Opuszczając maszynę, na wyświetlaczu można aktywować opóźnienie wyłączenia, który pozostawia włączone światła robocze LED przez określony czas po wyłączeniu koparki. 

Wisienką na torcie maszyny z kraju kwitnącej wiśni jest system antykradzieżowy Kubota, który gwarantuje, że tylko zaprogramowane klucze mogą uruchomić silnik urządzenia.
Sprzedaż koparki rozpocznie się w lipcu br., a specjaliści z branży mieli okazje zobaczyć sprzęt pod koniec maja na eRobocze Show w Lubieniu Kujawskim.

Kubota pokaże więcej

Innymi nowościami Kuboty na europejskim rynku są elektryczne kompaktowe ładowarki kołowe serii RT, które po raz pierwszy pokazano na targach Bauma w zeszłym roku.
Dwa podstawowe modele RT210-2e i RT220-2e są standardowo zasilane modułowymi akumulatorami litowo-jonowymi 260 Ah i można je naładować za pomocą wbudowanej ładowarki 40 A w ciągu 7h. Szybkie ładowanie za pomocą opcjonalnej ładowarki (60A) jest możliwe w ciągu 90 minut.

Model z długim ramieniem, czyli RT210-2e, zapewnia zasięg do 2825 mm, zaś wersja z krótszym ramieniem ma z kolei większy udźwig sięgający 1140 kg. Nowe elektryczne ładowarki kołowe są wyposażone w reflektory robocze LED, zabezpieczenie operatora pałąkiem ROPS (konstrukcja zabezpieczająca przed skutkami przewrócenia) i FOPS (konstrukcja zabezpieczająca przed upadkiem). Jest także system niepozwalający na przesadne przegrzanie akumulatora.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.