[ATB] Nowości

Większa wydajność maszyn

Data publikacji:

Rozszerzenie pakietu raportów Insight Reports od Volvo Construction Equipment dostarcza klientom informacje pozwalające lepiej zarządzać flotą i zwiększać wydajność pracy.Volvo Construction Equipment po raz kolejny pomaga klientom w zwiększaniu wydajności podczas realizacji projektów. Tym razem za sprawą nowego raportu Productivity Report, który pozwala analizować informacje o flocie pod kątem jej produktywności, ułatwiając obniżanie kosztów w przeliczeniu na tonę.

Dane telematyczne mogą być znakomitym środkiem poprawy wydajności floty i wydłużenia czasu pracy bez przestoju, ale gdy jest ich za wiele, utrudniają dotarcie do informacji naprawdę istotnych. Najnowszy raport potwierdza zaangażowanie firmy w pomoc klientom w zakresie efektywniejszego zarządzania kosztami eksploatacji. Po dodaniu nowego raportu Productivity Report firma Volvo CE zebrała wszystkie cztery narzędzia w postaci jednego pakietu pod nazwą Insight Reports. Dzięki szerokiej gamie dostępnych analiz klienci mogą dostosowywać każdy raport do własnych struktur biznesowych w celu zwiększania rentowności.

Raporty Insight Reports wskazują obszary do poprawy w oparciu o dane telematyczne pozyskane z maszyn. System telematyki CareTrack automatycznie tworzy z tysięcy danych maszyny gotowe raporty, które co tydzień lub co miesiąc są wysyłane do klienta za pośrednictwem poczty e-mail. Dzięki zebranym szczegółowym danym, które są prezentowane w przejrzystej formie, klienci przeznaczają mniej czasu na przeczesywanie złożonych informacji pobranych z maszyny, a zamiast tego skupiają się na pracy. Wykorzystanie analiz i danych dotyczących maszyn pozwala klientom lepiej zrozumieć sposób, w jaki eksploatowane są maszyny, tak aby móc podejmować przemyślane decyzje sprzyjające ogólnej rentowności.

Wybór odpowiedniego raportu

Nowy raport Productivity Report informuje, ile ton materiału obsłużono lub przewieziono. Pomaga to klientom sprawować lepszą kontrolę nad kosztami eksploatacyjnymi i być lepiej poinformowanymi podczas negocjowania kontraktów. Raport ten, dostępny dla wozideł przegubowych i ładowarek kołowych Volvo z systemem ważenia pokładowego, ułatwia pomiar produkcji i podejmowanie niezbędnych kroków prowadzących do obniżenia ponoszonych kosztów w przeliczeniu na tonę. Raport łączy dane o produktywności i zużyciu paliwa, dzięki czemu upraszcza mierzenie efektywności, prezentując takie informacje, jak liczba obsłużonych ton w przeliczeniu na litr paliwa, koszt paliwa w przeliczeniu na tonę czy wykorzystanie ładowności.

Raport Volvo Active Care prezentuje dane o stanie maszyny. Ma za zadanie ograniczać nieplanowane przestoje i redukować koszty napraw. Obejmuje m.in. alarmy techniczne i sygnalizację nieprawidłowego użytkowania, a także wskazuje działania ograniczające nadmierne obciążenie maszyny. Analiza przypadków nieprawidłowego wykorzystania maszyny pozwala klientom diagnozować problemy na wczesnym etapie i wdrażać działania naprawcze chroniące flotę. Dzięki odpowiednim informacjom diagnostycznym dostarczanym co tydzień na skrzynkę pocztową klienci są w stanie skutecznie udoskonalać techniki pracy oraz unikać kosztownych i czasochłonnych skutków awarii.

Raport wydajności paliwowej oferuje kompleksowe ujęcie informacji o efektywności floty. Ma za zadanie pomagać klientom w ograniczaniu zużycia paliwa. Raport wskazuje maszyny, które nie są używane zgodnie z przeznaczeniem, i jednostki mogące generować zbędne wydatki na paliwo. Ponadto służy do śledzenia postępów w realizacji celów biznesowych za pomocą nawet ośmiu kluczowych wskaźników efektywności (KPI) zgodnych z wymogami poszczególnych struktur biznesowych. Może też obejmować przewidziane w budżecie wydatki na paliwo, ułatwiając szacowanie potencjalnych kosztów i oszczędności.

Kluczowe informacje związane ze stanem, efektywnością paliwową i produktywnością floty są zaprezentowane w raporcie podsumowującym. Pomagają one klientom w uzyskaniu pełnego obrazu sytuacji i wykrywaniu trendów. Wszelkie kwestie wymagające podjęcia działań są oznaczone. Umożliwia to klientom doskonalenie dotychczasowych technik pracy, wdrażanie nowych i rozwiązywanie problemów, zanim dojdzie do przestoju.Raporty Insight Reports pozwalają klientom osiągać maksymalną dyspozycyjność, efektywność paliwową i produktywność maszyn Volvo. Dane dostępne są także w formatach Excel i CSV - przydatnych, jeśli klienci chcą wyeksportować dane na potrzeby dalszej analizy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.