[ATB] Budownictwo

Wielkopolska. Będzie rozbudowa DK-12 i DK-72

Data publikacji:

Jest zielone światło dla rozbudowy dwóch odcinków dróg w Wielkopolsce. Chodzi od DK-12 Kąkolewo – Garzyn oraz DK-72 Tuliszków – Słodków. Minister infrastruktury podpisał programy inwestycyjne dla tych inwestycji.

Droga Kąkolewo – Garzyn w powiecie leszczyńskim ma prawie 8 km długości. Teraz możliwe jest przygotowania dokumentacji projektowej dla jej rozbudowy. Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony wkrótce. Realizacja zadania jest natomiast na lata 2019-2020. 

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu i uporządkować dostępność do drogi. Powstanie oświetlenie przejść dla pieszych. – Inwestycja ma poprawić komfort przejazdu tranzytowego oraz lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA w Poznaniu.
W ramach rozbudowy jezdnia zostanie poszerzona do 7 m, a skrzyżowania zostaną skanalizowane poprzez budowę lewoskrętów. Wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, ścieżka rowerowa, chodniki i zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu miejscowości Kąkolewo zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Poprawi się także odwodnienie drogi.
Droga krajowa nr 72 na odcinku Tuliszków – Słodków ma prawie 12 km długości. Także i w tym przypadku podpisany program inwestycyjny daje możliwość ogłoszenia projektu na dokumentację projektową. Budowa planowana jest na lata 2019 – 2021. 

Inwestycja na terenie powiatu konińskiego zakłada poszerzenie jezdni do 7 m wraz ze wzmocnieniem konstrukcji nawierzchni do 115 kN/oś.
Zaplanowano także korektę przebiegu w m. Grzymiszew na odcinku ok. 1,8 km, budowę skrzyżowań z lewoskrętami w m. Wymysłów, Wielopole, Wygoda, Imiełków, Albertów i Wrząca.
Powstaną ciągi pieszo-rowerowe, chodniki w obrębie skrzyżowań i oświetlenie skrzyżowań. Poprawi się odwodnienie. Wybudowana ma być także most i kładka w miejscowości Grzymiszew, dostosowana do planowanej korekty drogi.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.