[ATB] Budownictwo

Wielkopolska: Budują S5, przygotowują S11 i S10

Data publikacji:

W Wielkopolsce trwa budowa drogi ekspresowej S5 między Poznaniem a Kaczkowem na południe od Leszna. Kolejne inwestycje, za które zabiera się poznański oddział GDDKiA mają dotyczyć drogi S11 i S10. Trwają przygotowania.

Obecnie ciąg S5 to najważniejsza inwestycja realizowana obecnie na terenie Wielkopolski. W sumie budowanych jest obecnie 5 odcinków: Poznań – Wronczyn, Wronczyn – Kościan, Kościan – Radomicko, Radomicko – Leszno i Leszno – Kaczkowo. Według planów, 3 z nich powinny być ukończone w tym roku, 2 mają przyszłoroczny termin realizacji.
Odcinki tegoroczne to: Poznań – Wronczyn (wiadomo, że są opóźnienia, wykonawca wnioskuje o kolejne przesunięcie terminu; obecnie obowiązuje termin majowy), Radomicko – Leszno Płd. i Leszno Płd. – Kaczkowo. Dwa pozostałe mają się skończyć w 2019 r.
Kolejnym po S5 ciągiem drogowym do budowy którego szykuje się poznańska GDDKiA jest S11. Obecnie dla 300-kilometrowego odcinka trwa przygotowanie opracowań projektowych. Umowy z wykonawcami zostały podpisane w styczniu tego roku. Łącznie są warte ponad 36 mln zł.
I tak, na etapie projektowania (Studium Korytarzowe, Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe, Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach, Koncepcja Programowa oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy) są odcinki: Szczecinek – Piła (73 km), Ujście – Oborniki (49 km), Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik (23 km) Kórnik – Ostrów Wlkp. (96 km), Ostrów Wlkp. – Kępno (dł. 31 km).
W tym roku zakończy się natomiast budowa pierwszego odcinka obwodnicy Kępna w cięgu S11. 
GDDKiA ruszyła także z przygotowaniami do budowy drogi S10. W tym przypadku chodzi o odcinek Piła – Wyrzysk oraz dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Wyrzyska.
W minionym tygodniu otwarto oferty w przetargu na te prace. Wykonawcy są gotowi zaprojektować S10 między Piłą a Wyrzyskiem najtaniej za 5,8 mln zł (oferta Complex Projekt) przy budżecie zamawiającego wartym 4,5 mln zł. Poznańska GDDKiA planuje także rozbudowę DK-25 na odcinku od Ostrowa wlkp. Przez Kalisz do Konina. W sumie to 64 km.
Obecnie na terenie Wielkopolski trwają zadania związane z remontem 39 km dróg krajowych. Prace są warte 57 mln zł.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.